Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Україні закриють інтернати до 2026 року

До 2026 року в країні не залишиться жодного інтернату. Про це йдеться в Національній стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Їх замінять на центри соціальної підтримки сімей та дітей, і інституції сімейного типу.

В українських інтернатах тільки 8% сиріт, решта дітей мають батьків. Тому в Україні хочуть боротися з причиною потрапляння дітей з сімей в інтернати – складні життєві обставини, проблеми з доглядом за дитиною і бідність сімей.

Запобігання попадання дітей в інтернати стане причиною закриття інституційних закладів через дев'ять років. Спочатку в країні створять послуги для сімей зі складними життєвими обставинами. Це буде допомога соціальних працівників. Наприклад, якщо дитина з інвалідністю – сім'ю навчатимуть, як правильно ставитися до неї і навчати, в школах створять інклюзивні класи і групи для таких учнів.

"На першому етапі почнеться зменшення наповнення інтернатних установ. З наступного року з інтернатів будуть виводитися з благополучних сімей, в яких немає загрози для життя і здоров'я, де потрібно створити тільки якусь послугу. Якщо це дитина з якимись особливими освітніми потребами, наприклад, у неї порушення мови, вона може вчитися в школі за місцем проживання, але для цього треба відкрити інклюзивний клас, взяти додаткового педагога, буде помічником цієї дитини, і відповідно вона може жити в своїй сім'ї", – зазначає Олена Ремінь, завідувач відділом забезпечення діяльності уповноваженого президента України з прав дитини.

У планах Міністерства соціальної політики платити сім'ям, в яких є діти з інвалідністю. Так, зараз держава витрачає на одну дитину з інвалідністю в інтернатах 8 тис. гривень, але 80% цієї суми йде на утримання персоналу та стін закладу, розповів міністр соціальної політики Андрій Рева під час запуску в Житомирській області пілотного проекту з деінстутіалізаціі.

 


Джерело: bazarmedia.info 20 листопада 2017


Тегидіти-сироти,   усиновлення,   права дитини,   інтернати,   захист прав дитини,   сімейні форми фиховання

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок