Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Україні можуть зникнути усі інтернати

Усім сиротам – дім і батьківську любов. В Україні почали реформувати систему інституційного догляду, себто інтернатів. Йдеться не про закриття дитячих будинків, а про їх трансформацію у центри реабілітаційної та паліативної допомоги.

Кінцевою метою реформи є надання усім дітям можливості зростати у сім’ях, в крайньому випадку, в умовах, наближених до сімейних. Але куди подінуться усі ті, хто зараз зростає у фактично ізольованих від суспільства інтернатах?

Нині в інтернатах всієї України перебуває 106 тисяч дітей, з них 92% – діти, які мають біологічних батьків. Вони не лише не отримують нормальної батьківської турботи, але й не можуть бути всиновленими тими, хто цю опіку давати готовий, передає Ранок.

Згідно з реформою, держава планує відмовитись від радянського звичаю самостійно виховувати дітей, а допомагатиме родинам у разі складних життєвих обставин. У окремих, виключних випадках, дітей будуть направляти до патронатної або прийомної сім’ї, чи будинку дитини сімейного типу.

У таких групових будиночках, життя більш наближене до родинних умов. З дітьми перебуватимуть педагоги. Діти також житимуть в кімнатах по двоє чи троє. При цьому ходитимуть до звичайних загальноосвітніх шкіл.

Також до 2023 року на базі дитячих будинків будуть створені паліативно-реабілітаційні центри. Паліативна допомога дозволяє покращити якість життя тих пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання, надаючи фізичну, психологічну та духовну підтримку. Ці центри надаватимуть допомогу усім дітям, незалежно від їхнього соціального статусу та віку. Нині ж держава надає паліативну допомогу дітям лише на рівні відділень лікарень.

За даними досліджень, інтернати, що ізолюють дітей від суспільства, є шкідливими для психічного та інтелектуального розвитку підопічних. Адже дитина не отримує належної уваги і турботи. Відтак, якщо програма реорганізації дитячих будинків буде успішною, то вже за 9 років в Україні зникне поняття – «інтернат». Можливо, тоді українські діти стануть щасливішими?


Джерело: expres.ua 03 липня 2018


Тегидіти-сироти,   усиновлення,   права дитини,   інтернати,   сімейні форми виховання,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.