Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Україні діти отримали право звертатися до Комітету з прав дитини ООН

Вчора Верховна Рада ратифікувала факультативний протокол до конвенції про права дитини щодо процедури повідомлень. Протокол набирає чинності для України через 3 місяці з дати здачі на зберігання ратифікаційної грамоти, згідно із законопроектом.

До протоколу також додано заяву^"Україна заявляє, що на період тимчасової окупації частини території України - Автономної Республіки Крим і Севастополя - в результаті збройної агресії Російської Федерації і до повного відновлення конституційного порядку і ефективного контролю України на цій окупованій території, а також в окремих районах Донецької та Луганської областей України застосування та виконання Україною зобов'язань за Факультативним протоколом до Конвенції про права дитини щодо процедури повідомлень за вказаною окупованій і неконтрольованої українською владою території України обмежено і не гарантується ", - йдеться в ньому.

Метою протоколу є збереження можливості звернення дітей або їх представників до комітету з прав людини з індивідуальними заявами про порушення державою-стороною їх прав, закріплених в Конвенції та перших двох факультативних протоколах до неї.

Головним субєктом виконання є Міністерство соціальної політики.Також є застереження щодо неможливості гарантування забезпечення прав і свобод дитини, в тому числі передбачених Факультативним протоколом до Конвенції ООН про права дитини щодо процедури повідомлень на окупованих та непідконтрольних українській владі територіях.

CRIN підготували інстукцію по механізму подачі скарг в рамках Конвенції про права дитини, яку ми додаємо для ознайомлення.

 

 

 

Джерело: Українські новини 17 березня 2016


Тегизахист прав дітей,   права дітей,   ООН

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.