Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Уряд посилив вимоги до кандидатів в усиновлювачі

Кабінет міністрів України схвалив проект постанови "Про внесення змін до Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей", посиливши таким чином вимоги до усиновлювачів. Таке рішення уряд прийняв у ході засідання у середу, 10 липня.

Зокрема, документом пропонується посилення вимог до кандидатів в усиновлювачі; удосконалення роботи служб у справах дітей та Мінсоцполітики з питань обліку кандидатів в усиновлювачі; ведення Єдиного банку даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім'ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів та дітей, які можуть бути усиновлені.

Очікується, що постанова сприятиме більшій відкритості та прозорості процедури всиновлення, дозволить мінімізувати корупційні ризики та корупційні складові в процесі усиновлення.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України у середу прийняв рішення про введення в Україні пілотного проекту е-малюк щодо спрощення отримання послуг при народженні дитини. До цього уряд схвалив відповідний законопроект щодо спрощення отримання послуг при народженні дитини та направив його до Верховної ради.

Як писало РБК-Україна раніше, президент України Володимир Зеленський підписав перший закон: глава держави схвалив законопроект №6350 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання відпустки усиновлювачам при усиновленні дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування".


Джерело: РБК-Україна 11 липня 2019


Тегиусиновлення,   права дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок