Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Українців посадять у в`язницю за відмову від вакцинації дітей: існує чітка схема

Батьки, які відмовилися вакцинувати дітей від кору, несуть кримінальну відповідальність в разі ускладнень або смерті від хвороби.

Про це розповіла Світлана Клочко, експерт із захисту прав дітей.

"Коли дорослі приймають рішення про вакцинацію, повинні розуміти, що є їх права, є права дитини. Існує чітка схема, коли батьки можуть відмовитися від щеплень, а коли ні. Якщо у дитини є протипоказання, то на підставі результатів медичного огляду можна написати відмову. Але якщо такої довідки немає, батьки зобов'язані вакцинувати дітей. У статті 150 Сімейного кодексу зазначено, що опікуни несуть відповідальність за дітей і піклуватися про їх фізичний та духовний стан. Тому, якщо порушили правила і норми, визначені з метою запобігання епідемічних захворювань та боротьби з ними, що призвело до тяжких наслідків або смерті дитини, можуть бути покарані штрафом до 1700 грн, арештом до 6 місяців або обмеженням волі до 3 років. Про це зазначено у статті 325 Кримінального кодексу України", - пояснює Клочко.

Експерт переконана, що кожна дитина має право на життя і батьки зобов'язані вжити всіх заходів, щоб уберегти його здоров'я.

Раніше повідомлялося, що виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла про зміни, які відбудуться в медицині в 2019 році.

Уляна Супрун зазначила, що всі аптеки, які беруть участь у державній програмі "Доступні ліки" перестануть отримувати фінансування з держбюджету. Їх буде фінансувати Національна служба охорони здоров'я. Міністр заявила, що гроші на цю програму у Національній службі охорони здоров'я вже є, і вони виділені до кінця поточного року

"Для цього пацієнт повинен отримати у свого сімейного лікаря електронний рецепт на необхідні йому медикаменти, далі цей рецепт з Інтернету передається у всі аптеки країни, що працюють за програмою "Доступні ліки", відразу, і пацієнт в будь-якій аптеці за пред'явленням свого паспорта зможе отримати ці ліки безкоштовно або з мінімальною доплатою", - сказала Уляна Супрун.

 


Джерело: znaj.ua 25 сiчня 2019


Тегиправа дитини,   здоров'я дітей,   вакцинація,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок