Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Франції заборонили фізичні покарання дітей

Закон забороняє фізичні покарання, приниження та знущання над дітьми.

Таким чином країна стала 56 державою в світі, де батьківські повноваження мають здійснюватися без фізичного або психологічного насильства.

Як повідомляє Le Figaro, незадовго до обговорення законопроекту у Франції асоціація Fondation pour l'Enfance опублікувала дані, згідно з якими 85% французьких батьків мають звичку вдаватися до насильства "в повчальних цілях", 75% жорстокого поводження з дітьми є результатом "покарань за освіту", а більше 50% батьків б'ють своїх дітей до досягнення ними віку в два роки.

У Сенаті, де проходило заключне голосування, за заборону прочуханки і ляпасів одноголосно виступили всі присутні в залі сенатори. Прийнятий закон забороняє також принижувати дітей, лаяти їх або знущатися над ними.

Тепер заборона фігуруватиме у доповненій статті 222-13 Кримінального кодексу країни, який і раніше забороняв насильство і передбачав покарання за нього, проте на рівні юриспруденції за батьками визнавалося право на "виправлення поведінки дітей".

Державний секретар у справах захисту дитини Адрієн Таке повідомив, що також вирішено помістити повідомлення про існування такого закону на першій сторінці медичної книжки, яка видається батькам на дитину.

"Немає нічого більш помилкового, ніж ідея про те, що звичайне насильство в сфері освіти зміцнить характер", — заявив з трибуни Сенату представник уряду.

Адрієн Таке, як і розробники закону вважають, що побиття і приниження дітей призводить до виникнення у них низької самооцінки, появі тенденцій до антисоціальної поведінки, іншим негативним явищам.

Виступаючи перед голосуванням, держсекретар нагадав, що Франція знаходиться серед останніх п'яти країн Європи, оскільки дотепер не прописали у своїх законах положень про заборону фізичних покарань дітей. Уряд, за його словами, виступає за "засноване на доброзичливості і діалозі вихованні і навчанні, за існування взаємної поваги дорослих і дітей", а також за "новий підхід до дитячого виховання".

Нагадаємо, в Україні електронна петиція до Верховної Ради про якнайшвидший розгляд законопроекту №6607 про реєстр педофілів набрала 25 тис. голосів, необхідних для її передавання на розгляд.


Джерело: ipress.ua 04 липня 2019


Тегиправа дитини,   насильство щодо дітей,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.