Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Спілкуватися з дитиною правильно: правило трьох хвилин, про яке батьки мають знати

За словами психологів, є одне просте і важливе правило, як спілкуватися з дитиною.

Воно називається "правило трьох хвилин".

Полягає воно в тому, що завжди необхідно зустрічати дитину з тією ж радістю, з якою ви зустрічаєте товариша, якого не бачили впродовж багатьох років. Абсолютно неважливо – чи ви повернулися з півгодинного походу в магазин, прийшли з роботи або довгого відрядження.

Як правило, все, з чим вами хоче поділитися дитина, вона видає в перші хвилини зустрічі. Саме тому так важливо не упустити цей час.

Багато батьків виконують правило трьох хвилин на інтуїтивному рівні. Приміром, коли вони забирають дитину з школи, то завжди присідають на рівні його очей, обіймають і кажуть, що сильно скучили.

У той же час, інші батьки просто-напросто хапають дитину за руку і з криком «пішли» далі базікають по телефону.

Як тільки ви прийшли з роботи, відразу ж зверніть свою увагу на дитину. Роззувшись, зразу біжіть до неї. У вашому запасі всього кілька хвилин, щоб провести з ним час, розпитати про минулий день і вислухати відповіді.

А потім можете поїсти або подивитися новини. Якщо ви не приділите дитині цієї уваги, вона буде ходити за вами весь вечір, вимагаючи спілкування, уваги і любові.

Головне – це не те, як довго ви з нею спілкуєтеся, а емоційна складова!

Іноді й кількох хвилин вистачить для душевної бесіди. Це може бути корисніше, ніж цілий день, проведений разом, якщо ви подумки десь в іншому місці, а не з дитиною.

За останніми даними, українці виділяють на спілкування зі своїми дітьми максимум 1,5 години на тиждень.

Те, що ми постійно зайняті своїми клопотами, точно не зробить наших дітей щасливими, нехай нам здається, що ми це робимо заради їхнього ж блага.

Дітям потрібне спілкування і власний життєвий приклад.

Але для батьків і дітей вираз «спільне дозвілля» має різне значення.

Для дорослих вистачає, щоб діти просто знаходилися поруч, коли вони клопочуться по будинку або йдуть в магазин.

А для дітей під спільним проведенням часу мається на увазі зоровий контакт, коли батьки сідають поруч, відкладають мобільні телефони, перестають думати про свої дорослі справи і ні на що не відволікаються.

Безумовно, батьки не завжди можуть знайти час, щоб пограти з дітьми, але коли такий час є, необхідно зробити все, що побажає дитина. Не пропонуйте їй свої варіанти розваг. Дитина не буде з вами відкритою, якщо відчує, що під час спілкування ви думаєте про щось інше.


Джерело: znaj.ua 01 квiтня 2019


Тегиправа дитини,   психологія,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.