Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Соцмережі майже ніяк не впливають на самопочуття підлітків - вчені

Реальний вплив соціальних мереж на підлітків і їхнє відчуття задоволеності від життя є мінімальним. Про це йдеться у дослідженні, в якому взяли участь близько 12 тисяч неповнолітніх з Великої Британії.

За словами авторів дослідження, їхня робота є глибшою і надійнішою, аніж схожі роботи їхніх колег.

Вони також закликали великі інтернет-компанії оприлюднити дані про те, як люди використовують соціальні мережі - це допомогло б краще зрозуміти масштаби впливу технологій на життя підлітків.

Дослідження, оприлюднене в журналі PNAS, мало на меті зрозуміти, чи відчувають ті пділітки, які використовують соцмережі частіше за інших, меншу задоволеність від життя.

Незначний ефект

Професор Ендрю Пржибильскі та Емі Орбен, дослідниця з Оксфордського університету, кажуть що усі попередні дослідження ґрунтувалися на недостатній кількості доказів, що не давали повної картини.

Нове дослідження, кажуть вони, доводить: більшість взаємозв'язків між використанням соцмереж і відчуттям задоволеності від життя грають дуже невелику роль.

"На 99,75% відчуття задоволеності життям не має жодного стосунку до соціальних мереж", - запевняє професор Пржибильскі.

Дослідження тривало з 2009 по 2017 рік, вчені опитали тисячі підлітків віком від 10 до 15 років.

У них цікавилися, зокрема, як часто вони користуються соцмережами і просили оцінити, наскільки вони задоволені різними аспектами свого життя.

"Батькам не варто турбуватися через те, як багато часу підлітки проводять у соцмережах, - додає пан Пржибильскі. - Ми зациклені на цьому, але нам треба приділяти цьому менше уваги".

Попри це дослідники все ж впевнені, що виявити, як соцмережі негативно впливають на самопочуття навіть невеликої кількості підлітків - надважливо.

Найближчим часом вони планують зустрітися з представниками найбільших соцмереж і домовитися про співпрацю, яка допомогла б це з'ясувати.

Співавторка дослідження Емі Орбен вважає, що інтернет-компанії зобов'язані поділитися даними про поведінку своїх користувачів.

"Доступ до цих даних - це ключ до того, щоб зрозуміти, як соцмережі впливають на життя молоді", - каже вона.

 


Джерело: ВВС Україна 08 травня 2019


Тегипідлітки,   права дитини,   соцмережі,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.