Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Соцмережі TikTok загрожує черговий штраф за можливе порушення права на приватне життя дітей

Як повідомляє The Guardian, уповноважена з питань інформації Великої Британії Елізабет Денхем повідомила парламентському комітету, що розслідування почалося в лютому 2019 року — після того, як Федеральна торгова комісія США оштрафувала TikTok на 5,7 мільйона доларів через порушення закону про захист конфіденційності дітей в Інтернеті.

За словами Денхем, британська влада стурбована тим, як відкрита система повідомлень дозволяє будь-якій дорослій людині написати будь-якій дитині.

«Ми вивчаємо систему обміну повідомленнями, яка повністю відкрита, ми дивимося на те, які відео збираються і рекомендуються дітьми в Інтернеті. У нас зараз йде активне розслідування щодо TikTok, стежте за цим», — заявила інформаційна комісарка Сполученого Королівства.

Вона зазначила, що TikTok, яким володіє китайська компанія Bytedance, імовірно порушує Загальний регламент щодо захисту даних Європейського Союзу, який вимагає від компаній надавати підвищений рівень захисту дітей у соцмережах.

Якщо влада Великої Британії вирішить, що TikTok порушує законодавство, компанія може отримати штраф у розмірі до 4% від річного прибутку або 17,9 мільйона фунтів (близько 600 млн гривень).

Нагадаємо, після того, як у лютому американський блогер Метт Уотсон знайшов на YouTube ролики, що нагадують дитяче порно, відеохостинг пообіцяв приховати недоречні коментарі і видалити відео дітей, які порушують політику платформи і не досягли 13 років. Але досі нічого не змінилося — алгоритм рекомендацій продовжує пропонувати відверті ролики з дітьми.

Користувачі, яких Уотсон вважає педофілами, залишають у коментарях посилання на окремі моменти відео: наприклад, в яких випадково видно оголену частину тіла або дитина на мить приймає двозначну позу. Також у коментарях залишають свої контакти, посилання на інші відео, зокрема на дитяче порно. Крім, того у коментарях можна побачити компліменти, питання про вік героїв роликів і навіть натяки на секс. Іноді діти, не розуміючи характеру цих питань, вступають із цими користувачами в діалоги.


Джерело: hromadske.ua 04 липня 2019


Тегиправа дитини,   соцмережі,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.