Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

США можуть випустити 20-доларову купюру з жіночим портретом

Понад 600 тисяч людей взяли участь в онлайн-голосуванні під назвою «Жінки на двадцятках», організатори якого хочуть, щоб до 2020 року на цій банкноті замість сьомого президента США Ендрю Джексона помістили портрет однієї з великих героїнь американській історії.

Кампанія приурочена до 100-ї річниці офіційної ратифікації поправки до Конституції, яка надала жінкам право голосу. Хоча дати розпорядження про зміну дизайну банкнот та монет може тільки Міністерство фінансів, в Конгрес вже вносилися законопроекти про розміщення жіночого портрета на купюрі.

В рамках кампанії Гаррієт Табмен набрала більше 118 тис. голосів, випередивши таких кандидаток, як колишня перша леді США Елеонора Рузвельт, героїня руху за громадянські права Роза Паркс і Вілма Менкіллер – перша жінка-вождь черокі.

Єдина жінка, чий портрет розміщений зараз на американських грошах, – це Сакагавея, зображена на монеті номіналом 1 долар. Ця жінка з індіанського племені супроводжувала експедицію Льюїса і Кларка на Заході США.

В реєстрах Монетного двору США є ще дві монети, на яких зображені жінки: 25-центовик штату Алабама з портретом Хелен Келлер, викарбуваний в 2003 році, і доларова монета з портретом С’юзан Б.Ентоні, що перебувала в обігу до 1981 року.
 


Джерело: finance.ua 18 травня 2015


Тегигроші,   гендерна нерівність,   США,   права жінок

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.