Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Реєстр педофілів в Україні: правозахисник назвав "підводні камені" законопроекту

Законопроект про створення в Україні реєстру педофілів, навколо якого розгорнулася широка громадська дискусія, викликає низку запитань і потребує доопрацювання.

Таку думку висловив в ефірі ObozTV віце-президент Всеукраїнської фундації "Захист прав дітей" Олексій Лазаренко. За його словами, існує ризик, що в реєстр можуть потрапити невинні люди.

"Наратив нашої країни як пострадянської — люди думають, що можуть таким чином зводити рахунки, коли людина не причетна до скоєння сексуальних злочинів, тим більше педофілії, але може опинитися у такий реєстр", — заявив він.

"Я дуже прискіпливо вивчав цей законопроект, він дуже сирий, там процедури не прописані. Має бути громадське обговорення, повинна бути експертиза, повинен бути чіткий механізм... Для того, щоб не були порушені основоположні права кожної людини, яку без суду і слідства можуть у чомусь звинуватити", — пояснив Лазаренко.

Експерт зазначив, що законопроект не дає відповіді на низку запитань: "Хто буде вести ці реєстри? Хто буде адміністратором? Яким чином це буде організовано? Хто може внести, хто може виключити? Ще треба ввести відповідні зміни щодо термінів, коли така судимість буде вважатися знятою. Щодо педофілів і тих, хто застосував насильство до дітей, буде зніматися така судимість чи ні?"

Як повідомляв OBOZREVATEL, законопроект про Єдиний реєстр педофілів лежить у Верховній Раді з червня 2017 року. Робота над документом вийшла на фінішну пряму. Зокрема, передбачається створити Єдиний реєстр осіб, засуджених за статеві злочини щодо неповнолітніх. Інформація про (колишнього) злочинця буде вноситися до реєстру на підставі рішення суду. Користувачами реєстру є керівники прокуратур, органів досудового розслідування, прокурори, слідчі та інші уповноважені особи органів внутрішніх справ і Державного бюро розслідувань.

Право на отримання інформації з реєстру мають керівники навчальних закладів, закладів охорони здоров'я та інших установ, які надають медичні, освітні, соціальні послуги малолітнім.


Джерело: Обозреватель 02 листопада 2018


Тегиправа дитини,   педофілія,   насильство щодо дітей,   захист прав дитини,   реєстр педофілів

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок