Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Рада Європи роз'яснила права дітей у цифровій сфері

Комітет міністрів Ради Європи опублікував нові рекомендації для країн-членів спільноти з метою захисту прав дітей у цифровому середовищі - Інтернеті, мобільних пристроях, соціальних мережах. Про це йдеться у прес-релізі Представництва ЄС в Україні.

“Держави повинні забезпечити адекватний і безпечний доступ дітей до цифрової сфери, надати можливості підключення і контент, спеціально призначений для дітей; у спеціалізованих громадських місцях такий доступ повинен надаватися безкоштовно”, - йдеться в прес-релізі.

В Організації закликають держави вжити конкретних заходів для захисту дитини від передчасного впливу цифрового середовища. Зокрема, дітям слід роз’яснити їх права і свободи, існуючі обмеження, а також прищепити повагу до чужої гідності і виробити протидію до розпалювання ворожнечі. Крім того, слід підвищувати їх юридичну грамотність з тим, щоб запобігати у майбутньому порушенню прав інтелектуальної власності.

Крім того, в Раді Європи порекомендували готувати дітей до активної участі у “цифровому громадянстві”. З іншого боку, держави зобов’язуються забезпечити захист персональних даних і недоторканність приватного життя майбутнього громадянина.

“Держави не повинні забороняти дітям використовувати засоби для шифрування особистих даних. Їх обробка повинна здійснюватися тільки за згодою дітей/їх батьків або законних представників. Профілювання дітей для аналізу або прогнозування їхніх особистих уподобань має бути заборонено законом”, - йдеться в документі.

Також в Раді Європи закликають подбати про вироблення критичного мислення у дітей у насиченому ризиками цифровому середовищі. До комплексу превентивних заходів входить таке:

регулярний моніторинг ризиків,
використання ефективних систем перевірки віку,
впровадження принципів для продуктів/послуг, призначених для дітей або таких, якими користуються дiти.
Крім того, держави зобов’язані виробити заходи для наступних видів захисту дітей у цифровому просторі. Це захист від:

комерційної експлуатації, вікової реклами і маркетингу,
реклами шкідливого контенту і поведінки,
сексуальної експлуатації та зловживань,
рекрутування для вчинення злочинів,
участі в екстремістських політичних або релігійних рухах,
торгівлі людьми,
згвалтування, переслідування та інших форм злочинів.

Крім того, для дітей і їхніх представників повинні бути забезпечені доступні засоби правового захисту і подачі скарг - як судових, так і несудових.

 


Джерело: УНН 05 липня 2018


Тегиправа дитини,   інтернет,   Інтернет,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок