Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Припиніть нарешті. 10 популярних помилок батьків

Успіх ваших дітей може бути таким, що вам і не снилося

Три роки тому від безпорадності я вдарила свого сина по спині, коли він робив безглузде домашнє завдання. Точніше, він намагався, не розуміючи навіщо переписувати підручник, не хотів, вередував, а я змушувала його, і мої нерви дали збій. Дотепер мені дуже соромно, але з того часу я зробила багато висновків. Щоб і іншим батькам дати привід для роздумів — ось мій рейтинг батьківських помилок:

1Ми намагаємося виграти змагання з власною дитиною. Потрібно припинити доводити дитині, що ви можете бути швидшими і кращими. Я в твоєму віці вже робила це і те! Не заважай, не псуй, ти не зможеш, я зроблю! Вам 40 років, невже не дивно, що ви змагаєтеся з дитиною, а головне — навіщо? Якщо вам здається, що це стимулює малюка — ні. Від того, що ви доводите, що ви мушкетер, а він лузер, краще не буде.

2Ми забуваємо, що ми у всьому приклад для наших дітей. Вони нас шалено люблять і копіюють. Історія «не роби, як тато — тато курить, а ти, синку, будь кращим і їж овочі» не працює. Це абсолютно точно і перевірено багатьма сім'ями. Якщо вас вдома не можна застати з книжкою — читання може стати проблемою.

3Ми не поважаємо власних дітей, часто статус дитини означає «несамовитий, недосвідчений, недалекий». Хоча шкала цінностей і почуттів у дітей набагато чистіша й об'єктивніша, ніж у нас, дорослих. Ми спотворюємо свою думку ситуативно зручними умовностями, статусними особливостями та іншими дурницями. Дитина все бачить чисто і просто, вона завжди в такому «приладі нічного бачення справедливості». Радьтеся з нею частіше і просіть намалювати ситуацію — ви будете шоковані тим, скільки вона зауважує деталей, яких не бачите ви.

4Ми любимо знімати з себе відповідальність і покладаємо непосильну відповідальність на наших дітей. Дитина не може сама прийняти рішення і нести за нього відповідальність. Він дитина. А батько, який пропонує таку угоду — самі розумієте хто. Тому на вашій оплаті приватної школи не закінчуються ваші компетенції, і не починаються дитячі. Ви — батько і несете відповідальність за дитину. До 18 років, якщо що.

5Ми не готові організувати своє життя так, щоб дітям було комфортно, а натомість придумуємо зручні для себе умовності. Ми часто запізнюємося з дітьми в школу і на свята, будуємо зручний для себе графік і логістику. Але, особливо для малюків молодшого віку, найважливіше — це режим. Недоторканний. Це найважливіший пункт у списку, хоча так не здається. Відсутність стабільності в графіку дітей — катастрофа.

6Ми робимо вибір за них. Певні речі, безумовно, можемо вибирати ми (ліки — єдине, в чому потрібна допомога батьків). Довіряймо дедалі більше дитині у виборі одягу та їжі. Їм потрібно навчитися вибирати, а не бути підкаблучником чи жебраком. Цьому вже навчили нас наші батьки в СРСР.

7Ми продовжуємо їхати у відрядження в СРСР. Сучасні батьки часто нагадують, що у них все було інакше, докоряючи дитині тим, що вона живе зараз, а батько жив тоді. Об'єктивно це не вибір дитини, вона народилася у вас, коли ви вирішили її зробити. І вона не винна, що не мучилася з вами у вашому дитинстві. Але, повірте, кожна епоха має свої плюси і мінуси. Припиніть уже нарешті.

8Ми хочемо, щоб наші діти були такими, якими ми їх придумали. Безліч мам хочуть, щоб їхні дочки були більш «дівочими», а татусі бачать своїх синів у спорті. Поважаймо той факт, що наші діти не наша філія. Кожна дитина має право не бути товариською подружкою або активістом-спортсменом. Їхній успіх може бути таким, що вам і не снилося. Дайте їм час обрати власний шлях.

9Ми рідко буваємо собою з дітьми. Ми важливі тітки і дядьки з командним тоном і серйозним виглядом. Уявіть, що до вас у гості на чашечку чаю зайшов ваш друг дитинства, з яким ви навчалися в школі. Говоріть з дитиною зі свого дитинства в її дитинство.

10Ми рідко відпускаємо ситуацію. Дайте дитині можливість існувати і робити свій внесок у життя родини не на вашу вимогу або прохання. Не дресируванням або напрягом із прибирання. А просто. Наприклад, дитина хоче сама приготувати вам кави, пофарбувати стіну, купити щось для дому. Нічого страшного не трапиться і якщо одна стіна буде з безглуздими шпалерами або фарбою — внесок і самооцінка найріднішої вам людини будуть вище — хіба це погано?


Джерело: Новое время 11 вересня 2019


Тегиправа дитини,   психологія,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.