Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

При окупації Криму РФ "вкрала" понад 4 тисячі дітей-сиріт, - представник омбудсмена України

З точки зору права при окупації Криму Росія "вкрала" понад 4 тисячі кримських дітей-сиріт. Про це в ефірі "Громадського радіо" повідомила представник омбудсмена України Оксана Філіпішина.

"Були організовані так звані "потяги щастя", де просто ешелонами завозилися кандидати в усиновлювачі, але потім з'ясувалося, що це були кандидати в прийомні батьки. І дітей віддавали не на усиновлення, а в прийомні сім'ї, де тимчасове виховання. Будь-які ноти навіть із боку українського уряду просто зависають у повітрі, бо на них не реагують. І, звичайно, що ми отримуємо відповіді, що Крим є територією Росії, це вже їхні діти, і їхнє влаштування в різні форми виховання є суто справою Росії", - розповіла Філіпішина.

За даними моніторингу офісу омбудсмена, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, примусово переробили українські документи на російські.

"Дітей ніхто не питав. Ми мали тільки один випадок стосовно трьох дівчаток із Сімферопольської школи-інтернату, які заявили свою незгоду з тим, що Крим - це Росія. Це були діти-підлітки 15-16 років, які сказали, що вони не визнають цієї анексії, вони не хочуть бути громадянами Росії. Цим дітям - ще раз наголошую, дітям-сиротам, - видали повний пакет документів, вручили, посадили на потяг Сімферополь-Київ, на той час ще був зв'язок, і відправили на материкову частину України", - згадує представник українського омбудсмена з прав дитини.

Решту дітей повернути так і не вдалося, за винятком поодиноких випадків. Облік же тих сиріт, які наразі поповнюють кримські інтернати та прийомні сім'ї, взагалі заморожено, адже дані про цих дітей Києву ніхто не передає. Нескінченні запити та протести досі залишаються без відповідей.

Раніше спостерігачі ОБСЄ, що працюють на російських прикордонних пунктах пропуску також повідомляли про масштабне вивезення дітей у Росію з окупованих бойовиками територій через російський прикордонний пункт "Донецьк".


Джерело: newsru.ua 03 жовтня 2016


Тегидіти-сироти,   права дитини,   Крим,   захист прав дитини

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми