Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Понад 90 тисяч дітей, які мають біологічних батьків, проживають в інтернатах, – Кулеба

В Україні понад 90 тисяч дітей, які мають біологічних батьків, проживають в інтернатних закладах.

Про це заявив уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, повідомляє пресслужба глави держави.

«Нині понад 20 тисяч дітей проживають в українських сім’ях усиновлювачів. Я дякую кожній родині, яка прийняла дитину-сироту і зробила її щасливою», – зазначив Микола Кулеба.

Загалом в Україні близько 65 тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, проживають у сімейних формах виховання. Це опіка та піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. Понад шість тисяч дітей залишаються в інтернатних закладах. Частина дітей втратила статус через усиновлення.

Понад 90 тисяч дітей, які мають біологічних батьків, проживають в інтернатних закладах.

«Ці діти – так звані соціальні сироти, хоч, відповідно до законодавства, такого поняття немає. Але статистика свідчить, що велика кількість дітей, які живуть в інтернатах, не мають достатнього спілкування, турботи та догляду з боку їхніх батьків. Ці діти – заручники системи. Фактично вони є сиротами, але не можуть бути усиновлені через відсутність статусу дитини-сироти. А інтернат не зацікавлений у наданні цього статусу дитині. Адже тоді вона може бути влаштована в сім’ю, і заклад втратить свій «ресурс», на який отримує гроші», – розповів уповноважений Президента з прав дитини.

Зі свого боку міністр соціальної політики Юлія Соколовська зауважила, що на інтернатну систему виділяється багато коштів, але вона не є ефективною.

«Ми маємо відійти від фінансування інтернатів і перейти до допомоги родині, щоб дитина залишалася в сім’ї», – підкреслила вона.

У 2018 році в Україні 1358 дітей було усиновлено українцями, а 372 – іноземцями. Понад 1500 кандидатів в усиновлювачі сьогодні перебувають у черзі.

«Така ситуація пояснюється тим, що більшість усиновлювачів хочуть здорову дитину до п’яти років. А таких дітей небагато. Більшість із шести тисяч дітей, які перебувають в інтернатних закладах, – це саме діти, старші п’яти років, які мають інвалідність, мають братів та сестер», – пояснив Микола Кулеба.

«Система усиновлення в Україні потребує змін. Це питання скасування таємниці усиновлення, підтримки родини, надання статусу дітям. Держава має впровадити необхідні зміни задля забезпечення права кожної дитини виховуватися в сім’ї», – підсумував Микола Кулеба.


Джерело: zik.ua 02 жовтня 2019


Тегидіти-сироти,   права дитини,   інтернати,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми