Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Пояснити дитині зараз, аби потім не стало пізно: що таке сексуальне виховання і як правильно почати розмову

Гідне виховання дітей - головний обов'язок батьків. Але не всі розуміють або знат, як правильно розповісти дітям про безпеку тіла, щоб захистити їх від особистостей, які можуть зазіхнути навіть на їх життя.

Багато батьків задаються питанням про те, в якому віці потрібно піднімати з дітьми питання безпеки тіла, демонстрації оголеності і залучення в інтимні ігри. Та й взагалі чи варто?

Однозначно - варто, адже ми вчимо дітей не чіпати гаряче до того, як вони зрозуміють це на своєму власному досвіді. Тоді чому питання сексуальної безпеки повинно мати якесь виключення.

Портал Сексінфорія дав досить зрозумілу інструкцію до того, як і в якому віці говорити з дитиною на такі складні теми.

У 2-3 роки потрібно розповісти дитині про всі частини тіла, до яких ніхто не має права торкатися. А також вчимо дитину власним кордонам. Для цього:

1. Завжди стукаємо в кімнату до дитини. Стукати потрібно навіть до маленьких дітей. Таким чином ви вчите малечу стукати до вас і інших людей і показуєте, що поважаєте її як особистість і визнаєте право на приватність.

2. Не порушуєте особистих кордонів дитини. Не змушуйте обніматися або цілуватися з кимось, якщо син чи дочка не хочуть цього. Запитуйте дозвіл перед тілесним контактом ( «Можна я тебе обійму?») - це вчить дітей тому, що згода є дуже важливою.

3. Не допускаєте нормалізації насильства.

Якщо в сім'ї порушуються кордони одне одного, конфлікти вирішуються кулаками, скандалами, агресією, то дитина вважає це природним, коли сильний кривдить слабкого і потім стає або жертвою, або насильником.

У 3-4 роки: при навчанні дітей правилам інтимної гігієни важливо повідомити їм коректні назви чоловічих і жіночих геніталій. Навіть якщо вам ніяково використовувати ці слова в повсякденній мові, дитина повинна їх знати. Таким чином ви даєте зрозуміти, що ці теми для вас не заборонені і дитина завжди може поговорити з вами.

4-5 років: навчіть дитину говорити іншим людям, особливо дорослим слово «ні». Покажіть їй, як коректно і комфортно вийти з неприємної ситуації: можна сказати «Я хочу в туалет». І, вийшовши з кімнати , тут же попросити допомоги у батьків або іншого значимого дорослого.

6-7 років: коли дитина йде в перший клас, є велика ймовірність зіткнутися з ексгібіціоністами. Краще заздалегідь повідомити дітям, що таке явище буває і як діяти в таких випадках. Варто якнайшвидше піти в більш людне місце і по можливості зробити вигляд, що нічого не помітили (ігнорувати). Якщо чоловік наближається або намагається заговорити - бігти з криками «Пожежа!» В бік інших людей.

7-9 років: якщо дитина починає самостійно їздити в міському транспорті, варто поговорити про фроттерістів. Це чоловіки, які відчувають задоволення, коли труться геніталіями об різні частини тіла інших людей. Важливо ще раз нагадати дитині, що ніхто не має права порушувати наші кордони і використовувати наше тіло заради свого задоволення.

9-11 років: в цьому віці з дітьми можна говорити про згвалтування. Поясніть, що таке «згода» і хороші відносини; чому «ні» означає «ні»; яка поведінка не припустима на першому побаченні, а яка - і на 10-му році спільного життя; що таке маніпуляція і дискримінація.

12-18 років: найважливіші теми в підлітковому віці - це стриманість, сексуальні кордони, згода, контрацепція, безпека.

Важливо пам'ятати, що відверті бесіди з дітьми на різних етапах дорослішання - важливий фундамент для встановлення довірчих відносин. І тоді дитина не буде боятись прийти до батьків за допомогою з будь-якою проблемою, що однозначно вбереже його від багатьох негараздів.


Джерело: znaj.ua 25 березня 2019


Тегиправа дитини,   психологія,   виховання,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок