Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Петиція проти педофілів підписана: що тепер буде із "Законом Дарини Лук'яненко"

Вбивство Дарини Лук'яненко під Одесою викликало в суспільстві величезний резонанс, і після звірячого злочину українці масово підписували петицію проти педофілів, яку вже навіть називають на честь загиблої 11-річної дівчинки. 22 червня вранці документ зібрав необхідну кількість підтримки і навіть перевищив позначку у 25 тисяч.

Петиція проти педофілів "Захист дітей від сексуального насильства" з'явилася на сайті е-петицій Верховної Ради 27 травня. До того часу, як тіло Даші було виявлено, вона зібрала лише 2 тисячі підписів. Після жахливої знахідки кількість голосів стало стрімко рости, і за сьогоднішній ранок ініціативу підтримали ще понад 2 тисячі громадян, у підсумку документ на момент написання матеріалу зібрав 25 906 підписів.

У петиції йдеться про необхідність посилити покарання для злочинців, які вчинили сексуальне насильство. Зокрема, мова йде про хімічну кастрацію, а також про запровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за статеві злочини. Про це йдеться в законопроекті №6607, до якого запропоновано деякі новації.

Автором петиції є Анна Маляр, а серед співавторів документа - заступник голови Нацполіції В'ячеслав Аброськін. У своєму відеозверненні юрист-криміналіст зазначила, що при написанні ініціативи зіткнулася із жорсткою критикою захисників прав педофілів і ґвалтівників, тому була потрібна додаткова робота щодо законопроекту.

"На слова правозахисників, які стоять на варті прав засуджених за статеві злочини, відповім словами міністра юстиції Польщі Збігнева Зьобро:

"Право на охорону наших дітей ми ставимо вище анонімності злочинців. Закон повинен захищати дитину, а не педофіла. Держава несе відповідальність за захист дитини, а не педофіла. Злочинець, який ображає дітей, повинен мати справу з серйозними наслідками. Не тільки багаторічним вироком, а й втратою анонімності", - написав Аброськін у своєму Facebook.

Зазначимо, що згідно із законом, після набору необхідної кількості підписів (25 тисяч) петиція повинна бути розглянута Верховною Радою України, а на сайті опублікують відповідь. Можна припустити, що враховуючи широку увагу громадськості до цього питання після жахливого злочину в Іванівці під Одесою, "Закон Дарини Лук'яненко" буде схвалено.

Так, сьогодні в парламенті нардепи вже запропонували провести 27 червня позачергове засідання для розгляду законопроектів про відкритий реєстр педофілів і про їх хімічну кастрацію.

Як повідомлялося раніше, 21 червня підозрюваному у вбивстві Дарини Лук'яненко Миколі Тарасову обрали запобіжний захід - 60 діб без права внесення застави. Збоченець повністю визнав свою провину і сказав, що знищував сліди без сторонньої допомоги. Йому загрожує довічне ув'язнення.

Також ми писали про те, що сім'ї Миколи Тарасова погрожують розправою односельці. Їх будинок знаходиться під посиленою охороною, тому що іванівці хочуть його спалити.

 


Джерело: РБК-Україна 24 червня 2019


Тегиправа дитини,   педофілія,   насильство щодо дітей,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок