Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Перша в Україні "дитсадківська" група, де навчатимуть словацькою, відкрилася в Ужгороді

Цими днями в Ужгороді відбулося урочисте відкриття першої в Україні групи дитячого садочка, де діти спілкуватимуться й навчатимуться виключно словацькою мовою. На урочистому відкритті були присутні малята – майбутні вихованці, їхні батьки, адміністрація дитсадка, партнери з освітніх програм, а також Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова.

Відкриття відбулося завдяки двосторонній розвитку українсько-словацькій співпраці, яка помітно активізувалася останнім часом. Із вступним словом до присутніх звернулася голова Товариства словаків Закарпаття ім. Людовіка Штура Валерія Баланко, котра запевнила, що з боку закордонних словаків садочок завжди може розраховувати на підтримку.

До привітань долучився присутній на відкритті директор ЗОШ №15 м. Ужгорода Володимир Поліщук, котрий пообіцяв, що вже незабаром ужгородські діти отримають змогу продовжувати освіту в словацьких класах цієї школи.

Окремий коментар стосовно перспектив подальшого співробітництва погодилася дати для «Закарпатки» Генконсул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова: «Ваш край добре відомий за його межами, оскільки тут живе багато народностей та національностей, котрі звикли толерантно ставитися один до одного. Тож кожна ентічна меншина повинна відчувати, що має право виховувати своїх дітей на материнській мові. Зокрема для словаків приємно, що мають змогу долучитися до цього процесу, і їхні дітки можуть навчатися рідної мови. Хоча, звісно, це не значить, що вони не будуть вивчати українську».

Чи дійсно в Ужгороді виникла нагальна необхідність у відкритті групи для дітей із мовами нацменшин, розповіла завідувачка Ужгородського дошкільного закладу №42, на базі якого вона й працюватиме, Оксана Касинець: «Вочевидь, те, що вибір випав саме на нас, обумовлено нашим розташуванням у місті. Адже ми найближче знаходимося від Сторожниці, де, як відомо, компактно проживають саме словаки. Часто в розмові з батьками доводилося чути, що вони зацікавлені в тому, аби діти мали змогу виховуватися материнською мовою. А плідна співпраця зі словацькими організаціями дозволила втілити нам цей проект у життя».

Утім, про необхідність створення на базі садка такої групи свідчить той факт, що сьогодні батьки записуються в чергу на наступний рік. Тож на завершення гості свята висловили сподівання, що групи з навчанням не тільки словацькою, а й іншими мовами нацменшин і надалі відкриватимуть у нашому краї.


Джерело: karpatnews.in.ua 15 вересня 2014


Тегизахист прав дітей,   права дітей,   дитячий садок,   дошкільне виховання

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.