Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Педофіли на форумах діляться «досвідом». Як захистити від них дітей?

Тема сексуальної освіти в Україні все ще табуйована. Батьки в основному відтягують вік для секс-освіти і бояться книг «про це» в дитячій бібліотеці. Однак поліцейські зведення говорять про те, що маленьким українцям та їхнім батькам не вистачає знань про правила безпеки.

ФАКТ. За інформацією правоохоронців, 1 квітня 2019 року в столиці затримали 40-річного чоловіка, який ґвалтував свою 12-річну падчерку. Повідомляється, що дівчинка неодноразово скаржилася матері на домагання з боку вітчима, але ніяких доказів цього не було. Зрештою жінка встановила в квартирі прилади для відеозапису, які і відобразили згвалтування, коли вітчим залишився наодинці з дівчинкою.

ЦЕ РЕАЛЬНІСТЬ. Зовсім недавно одеська поліцейська Зоя Мельник публікувала скріншоти бесід педофілів з секретних форумів. Чоловіки, будучи батьками, вітчимами та іншими родичами малолітніх дітей, ділилися один з одним «досвідом» спокушання і обговорювали, що дозволяє їм залишатися безкарними.

Ось одна з цитат, що належать користувачеві такого форуму: «Якщо мама не пуританка, якщо вона вільно розповідає доньці про секс, то і дочка легко розповість їй про свій досвід. Якщо матуся напружується при кожному натяку на секс, дочка не стане це з нею обговорювати. Крім того, у цьому випадку у тебе є шанс стати головним джерелом знань для дочки, бо інтерес у неї є в будь-якому випадку. Тоді секс стане однією з «ваших тем».

Зоя Мельник підтверджує, що найчастіше насильство над дітьми роблять родичі та близькі до сім’ї люди – ті, кого знають і батьки, і дитина. При цьому діти часто замовчують про випадки домагань і насильства через страх і сором, а батьки – не вірять визнанням дітей. Педофіли знають про це і користуються всім арсеналом психології, щоб безпечно для себе спокушати дітей.

ЧИМ ДОПОМОГТИ? Єдиною зброєю батьків проти педофілів є довірчі відносини з дитиною і сексуальна освіта. Про це часто говорить і пише секс-педагог Юлія Ярмоленко. Вона проводить тренінги з сексуальної безпеки для дітей і підлітків, а також вчить батьків, як правильно підносити таку інформацію дітям різного віку.

Юлія ЯРМОЛЕНКО, секс-педагог:

У нас з вами є кілька козирів у руках: відповідати на всі питання дітей, пояснювати про кордони, вивчати «правила трусиків», купувати книжки про ЦЕ, прислухатися до слів і поведінки дітей, будувати чесні і довірчі відносини. І вимагати від влади введення сексуальної освіти. Тому що вона, перш за все, про безпеку і здоров’я.

ПРАВИЛА. Отже, ось прості правила, які допоможуть дитині захистити себе, а батькам вчасно надати допомогу і підтримку свого малюка:

Не замінювати назви статевих органів евфемізмами. Діти повинні знати слова «пеніс» і «вульва» і не соромитися використовувати їх.

Ввести «правило трусиків». Дитина повинна знати, що ніхто не може чіпати її інтимні зони, роздягати (це можна дозволити тільки лікарю в присутності одного з батьків), обіймати і цілувати без дозволу.

Зняти табу з тем про секс. Якщо завжди відповідати на запитання дитини і не робити тему сексу в спілкуванні «сороміцькою» або «дорослою», вона не побоїться розповісти про свої тривоги, підозри або про факт насильства.

Навчити просити про допомогу. Дитина будь-якого віку повинна розуміти, як вести себе в небезпечній для неї ситуації: кричати, вириватися і кусатися, якщо її схопили або намагаються кудись відвести; сказати тверде «ні» (на пропозицію обійнятися, сісти на руки, зняти одяг) і піти із зони ризику; розповідати батькам про будь-які неприпустимі дотики або розмови; дзвонити в поліцію або кликати на допомогу, якщо став свідком насильства.

Пам’ятати, що дитина не здатна брехати про сексуальне насильство. Це занадто страшна і травматична для неї тема, щоб нею маніпулювати.


Джерело: etcetera.media 10 квiтня 2019


Тегиправа дитини,   педофілія,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.