Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Національне усиновлення в Україні фактично заблоковано

Документальної бази для надання українцям статусу кандидата в усиновлювачі за новими правилами немає.

В Україні набрали чинності зміни до Порядку усиновлення та нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, що ставлять під загрозу національне усиновлення.

Так, 10 липня Кабінет міністрів України прийняв постанову №603 "Про внесення змін до Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей". За три місяці зміни набрали чинності.

"З 20 жовтня громадяни України, які хочуть усиновити дитину, для отримання статусу кандидата в усиновлювачі повинні пройти навчання й отримати рекомендацію із зазначенням рекомендованої кількості дітей, віку, статі, стану здоров'я дитини, яку можуть усиновити. Хороша ідея, правильна! АЛЕ чи реальна для виконання?", - коментує ситуацію експертка із захисту прав дитини Людмила Волинець.

На сьогодні в Україні немає ані програми, ані підготовлених соціальними службами тренерів, ані відповідного фінансування, зразків довідок і методик, що дозволяють надати потенційним усиновлювачам рекомендації щодо віку, статі, здоров'я дитини.

"Без цих довідок служба у справах дітей не дасть статус кандидата в усиновлювачі, не дасть направлення на знайомство з дитиною, не надасть висновок про доцільність усиновлення та сам пакет документів для звернення до суду. Бажання усиновити блокується", - пояснює експертка.

Водночас ще два місяці тому урядово-громадською ініціативою "Разом проти корупції" ці зміни були визнані корупціогенними. Звіт і рекомендації ініціативи розміщені, зокрема, на офіційній сторінці Мінсоцполітики.

Крім цього, було підготовлено постанову про відтермінування цих змін до створення умов для їх реалізації і приведення постанови у відповідність до законодавства. Але і попередній, і чинний уряди залишили рекомендації без уваги.


Джерело: Дзеркало тижня 22 жовтня 2019


Тегидіти-сироти,   усиновлення,   права дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок