Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Марина Порошенко та Юлія Світлична підписали меморандум про співпрацю щодо розвитку інклюзивної освіти

Перша леді України Марина Порошенко разом із головою ХОДА Юлією Світличною відвідали інклюзивну школу № 124 у Харкові. У стінах цього навчального закладу було підписано Меморандум про співпрацю між ХОДА та Всеукраїнською благодійною організацією «Благодійний фонд Порошенка». Таким чином наш регіон став шостим в Україні, що долучився до експериментального проекту Фонду «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

«Проект щодо впровадження інклюзивного освітнього середовища в Україні розпочався трохи більше, ніж півтори роки тому, – зазначила Марина Порошенко. – І спочатку, чесно кажучи, дуже багато людей навіть не знали, що це слово означає. Сьогодні ми вже бачимо, наскільки обізнане українське суспільство, наскільки люди вже бачать актуальність та сучасність саме такої форми навчання».

Дружина Президента наголосила: інклюзивна освіта важлива не лише для самих дітей із особливими потребами, але й для їхніх однолітків.

«Сьогодні ми закладаємо нове покоління, яке через 10 років вийде вже повністю іншим у життя. Вони не будуть розділені на «звичайних» і тих, хто має особливі потреби. Вони сприйматимуть у людях їхні інтелектуальні якості, їхній характер, а не зовнішні прояви. Це дуже важливо, тому що вони підтримуватимуть одне одного. Крім того, діти побачать, що не треба лінуватися. Якщо дитина, якій важко навчатися, долає всі перепони й досягає результату, соромно бути поруч і нічого не робити. Упевнена, що разом ми зробимо дуже класну річ – виховаємо нове покоління», – сказала Марина Порошенко.

На Харківщині сьогодні нараховується 137 шкіл інклюзивної освіти, в яких навчаються 254 дитини. Це лише 7 % від загальної кількості учнів, що потребують інклюзивної освіти. Голова ХОДА Юлія Світлична підкреслила: зараз у регіоні робиться все необхідне для того, щоб кількість дітей із особливими потребами, які залучені до освітнього процесу разом із однолітками, тільки зростала.

«Ми будуємо нові школи, в яких одразу створюємо всі умови для інклюзивної освіти. Такою є школа, яка відкрилася в Пісочині. І на міському, і на обласному рівні запроваджуємо ці умови в уже існуючих школах, – сказала керівник області. – Мені дуже приємно, що наші зусилля були оцінені, і ми приєдналися до цього проекту, який надасть нам змогу врахувати українську законодавчу базу та міжнародний досвід. Обіцяю, що ми поповнимо скриньку медіатек та ресурсних кімнат, будемо забезпечувати всі можливості для того, щоб діти з особливими потребами мали змогу навчатися в школах зі своїми однолітками».

 


Джерело: Блок Петра Порошенка 08 вересня 2017


Тегиправа дитини,   інклюзивна освіта,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Навчально-методичний посібник «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі»

Навчально-методичний посібник створений для поширення інформації про можливості системної тренінгової роботи з дітьми, батьками та педагогами задля подолання насильства над дітьми в школі. Посібник стане в нагоді вчителям, соціальним педагогам, психологам та іншим спеціалістам, які працюють безпосередньо з дітьми. Система тренінгів, що представлена у посібнику, випробувана в 20 пілотних школах при роботі з педагогічними колективами.
 

Дослідження передумов запровадження нової практики допиту опитування дитини, яка постраждала від сексуального насильства

За даними різних джерел, сексуальне насильство щодо дітей в Україні набуло тривожних масштабів. Результати опитувань дітей свідчать, що кожна п’ята дитина в Україні зазнавала різних форм сексуального насильства. У понад 80% таких випадків злочинці були знайомими для дітей людьми, у 90% випадків про насильство відносно дітей у відповідні органи ніхто не повідомляв.
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".