Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Марина Порошенко та Юлія Світлична підписали меморандум про співпрацю щодо розвитку інклюзивної освіти

Перша леді України Марина Порошенко разом із головою ХОДА Юлією Світличною відвідали інклюзивну школу № 124 у Харкові. У стінах цього навчального закладу було підписано Меморандум про співпрацю між ХОДА та Всеукраїнською благодійною організацією «Благодійний фонд Порошенка». Таким чином наш регіон став шостим в Україні, що долучився до експериментального проекту Фонду «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

«Проект щодо впровадження інклюзивного освітнього середовища в Україні розпочався трохи більше, ніж півтори роки тому, – зазначила Марина Порошенко. – І спочатку, чесно кажучи, дуже багато людей навіть не знали, що це слово означає. Сьогодні ми вже бачимо, наскільки обізнане українське суспільство, наскільки люди вже бачать актуальність та сучасність саме такої форми навчання».

Дружина Президента наголосила: інклюзивна освіта важлива не лише для самих дітей із особливими потребами, але й для їхніх однолітків.

«Сьогодні ми закладаємо нове покоління, яке через 10 років вийде вже повністю іншим у життя. Вони не будуть розділені на «звичайних» і тих, хто має особливі потреби. Вони сприйматимуть у людях їхні інтелектуальні якості, їхній характер, а не зовнішні прояви. Це дуже важливо, тому що вони підтримуватимуть одне одного. Крім того, діти побачать, що не треба лінуватися. Якщо дитина, якій важко навчатися, долає всі перепони й досягає результату, соромно бути поруч і нічого не робити. Упевнена, що разом ми зробимо дуже класну річ – виховаємо нове покоління», – сказала Марина Порошенко.

На Харківщині сьогодні нараховується 137 шкіл інклюзивної освіти, в яких навчаються 254 дитини. Це лише 7 % від загальної кількості учнів, що потребують інклюзивної освіти. Голова ХОДА Юлія Світлична підкреслила: зараз у регіоні робиться все необхідне для того, щоб кількість дітей із особливими потребами, які залучені до освітнього процесу разом із однолітками, тільки зростала.

«Ми будуємо нові школи, в яких одразу створюємо всі умови для інклюзивної освіти. Такою є школа, яка відкрилася в Пісочині. І на міському, і на обласному рівні запроваджуємо ці умови в уже існуючих школах, – сказала керівник області. – Мені дуже приємно, що наші зусилля були оцінені, і ми приєдналися до цього проекту, який надасть нам змогу врахувати українську законодавчу базу та міжнародний досвід. Обіцяю, що ми поповнимо скриньку медіатек та ресурсних кімнат, будемо забезпечувати всі можливості для того, щоб діти з особливими потребами мали змогу навчатися в школах зі своїми однолітками».

 


Джерело: Блок Петра Порошенка 08 вересня 2017


Тегиправа дитини,   інклюзивна освіта,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.