Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Майже 100 тисяч дітей, які мають батьків, вимушені жити в інтернатах - Кулеба

В Україні майже 100 тисяч дітей, які мають батьків, сьогодні вимушені жити в інтернатних закладах.

Про це заявив Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба під час прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

«Сьогодні в Україні майже 106 тисяч дітей, які живуть в інтернатних закладах, тільки 8 тисяч із цих 106 тисяч - це діти, які мають статус сироти або позбавлені батьківського піклування. Всі інші діти мають батьків. Уявіть, майже 100 тисяч дітей, які мають батьків, сьогодні вимушені жити в інтернатних закладах», - заявив Кулеба.

Він зазначив, що така система створювалася ще з радянських часів.

«У нас чомусь так: якщо у дитини затримка психічного розвитку, а за кордоном немає такого діагнозу, в нас відразу це штамп, тавро. Дитину відразу відправляють в інтернатний заклад для дітей з затримкою психічного розвитку», -  пояснив Кулеба.

Проте дитина, яка відлучена від сім'ї, стверджує Уповноважений Президента України з прав дитини, «приречена на те, що її розвиток буде уповільнюватися». 

Кулеба також підкреслив, що «тільки 17 тисяч дітей в інтернатах мають інвалідність, інші діти мають особливість».


Джерело: УКРІНФОРМ 15 червня 2017


Тегидіти-сироти,   права дитини,   інтернати,   захист прав дитини

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.