Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

МОЗ: Що робить Україна для виявлення і попередження насильства проти дітей

Як зупинити насильство проти дітей і що вже зроблено - говорили урядовці, міжнародні експерти та представники громадянського суспільства на конференції Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) “Зупинимо насильство проти дітей”.

“Насильство - це інфекція, яка існує в суспільстві постійно. Коли люди почали дотримуватись елементарних правил гігієни і це стало їхнім повсякденням, це дозволило подолати багато хвороб та врятувати мільйонів людей. Так і протидія насильству повинна стати для кожного повсякденною культурною практикою, лише так зможемо припинити насилля”, - зазначив заступник Міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський під час свого виступу.

Відповідно до даних Всесвітньої організації охорони здоров’я, насильство є медичною проблемою. Саме тому МОЗ України впроваджує системні кроки для виявлення та попередження насильства над дітьми. Що вже зроблено:

спільно з Уповноваженим Президента України з прав дитини та Міжнародним центром розвитку лідерства організували та провели медичну конференцію для 100 лікарів із залученням іноземних експертів;

підготували 21 тренера з питань насильства над дітьми. Ці педіатри та сімейні лікарі сьогодні проводять навчання інших лікарів в регіонах;

затвердили “Порядок проведення та документування результатів медичного обстеження постраждалих осіб від домашнього насильства або осіб, які ймовірно постраждали від домашнього насильства, та надання їм медичної допомоги”. Наказ визначає клінічні стани, що характерні у разі можливого вчинення домашнього насильства, та зобов’язує протягом однієї доби інформувати Нацполіцію та Службу у справах дітей про вчинення насильства над дитиною;

МОЗ України та Мінсоцполітики тепер здійснюють щоквартальний моніторинг ситуації із домашнім насильством.

затвердили нову систему використання клінічних протоколів. Тепер українські лікарі можуть використовувати протоколи з переліку закордонних джерел (наприклад Nice, Duodecim), у тому числі ті, що стосуються насильства над дітьми.

У світі три чверті дітей віком 2-4 роки регулярно страждають від жорстокої дисципліни з боку батьків чи інших опікунів, також для 42% батьків емоційне насилля над дітьми є допустимим у навчальних цілях - відповідно до даних ООН (ЮНІСЕФ).


Джерело: Урядовий портал 05 червня 2019


Тегиправа дитини,   насильство щодо дітей,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.