Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Криза трьох років: як впоратися із норовом своїх чад

Криза трьох років – найскладніший період у житті дитини. Це і руйнування усталених соціальних стосунків, й усвідомлення та відокремлення свого "Я". Малюки переходять від підсвідомого наслідування до власних поведінкових звичок, вияву власних емоцій. Тому завдання дорослих – підтримати свого нащадка у прагненні стати особистістю.

"Я сам"– це лише виникнення помітної самостійності, відокремлення дитини від дорослої людини, формування власних переконань та уявлень. Якщо стосунки з малюком не складаються і його ініціатива не заохочується, у дитини виникають кризові явища, що негативно позначаються на взаєминах із дорослими, а іноді – однолітками.

Ми підготували добірку із 7 ознак кризи, що вперше була розкрита в роботі Ельзи Келер «Про особистість трирічної дитини»:

Негативізм. Дитина взагалі не хоче підкорятися дорослим. Головне – зробити навпаки, протилежне тому, що їй запропонували. Негативізм не варто ототожнювати із неслухняністю, що буває у більш ранньому віці.

Упертість. Дитина наполягає на своєму, на власному рішенні. Малюк починає відчувати себе особистістю і хоче, щоб на це зважали. Упертість не слід плутати із наполегливістю.

Примхливість. Близька до негативізму й упертості, має специфічні особливості. Норовливість має більш генералізований і більш безособовий характер. Це протест проти усталених порядків.

Свавілля. Прагнення емансипації – звільнення від залежності, скасування будь-яких обмежень, рівність прав із дорослим. Дитина хоче бути самостійною.

Знецінювання дорослих. Діти перестають вбачати в дорослих абсолютний авторитет. Можуть дозволити собі назвати батька чи матір, скажімо, «дурником».

Протест-бунт. Виявляється в частих сварках із батьками. Стосунки дитини з навколишніми набувають протестних форм, постійного конфлікту.

Деспотизм. Здебільшого ця проблема виникає в родинах, які мають одну дитину. Дитина виявляє деспотизм та вишукує для цього безліч приводів та способів.

Ні в якому випадку не можна ігнорувати цей період розвитку особистості, що ґрунтується на почутті гордості. Тому важливо адекватно реагувати на вчинки своїх малюків, щоб не закласти підґрунтя для нарцисизму чи комплексу неповноцінності.


Джерело: 0372.ua 05 липня 2019


Тегиправа дитини,   психологія,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.