Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Кожна п'ята дитина в Україні страждає від насилля: як це виправити

Про те, які права дітей найчастіше порушуються в Україні та як цьому зарадити у програмі "Честь і НЕчесть" з Олексою Шалайським та Михайлом Жернаковим розповіла представниця Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім'ї Аксана Філіпішина.

– Проблема полягає у тому, що до дитини ставляться переважно як до людини меншої вартості. Дитину не сприймають як особистість абсолютно рівноправну, яка має такі ж права, що й дорослі, навіть трохи більше. Тому діти не завжди можуть усвідомлювати наскільки вони можуть бути захищеними і до кого треба звернутися. Варто наголосити, що дитину потрібно сприймати як рівнозначного партнера, зважати на те, що вона має такі ж права, як і дорослі.

Які права дітей найчастіше порушують в Україні

Насильство залишається головною бідою українського дитинства. У 2018 році в Україні було скоєно понад 4,5 тисячі злочинів проти неповнолітніх, з них третина – тяжкі та особливо тяжкі. В Україні від насилля страждає кожна п'ята дитина. Причина сумної статистики полягають у тому, що діти або не знають до кого звернутися по допомогу, або бояться це робити.

Нерідко права дітей порушуються слідчими та суддями. Зокрема право малечі на вільне висловлення думок та поглядів. Наприклад, під час всиновлення та влаштування до дитячих будинків служителі Феміди не враховують думку дітей-сиріт та позбавлених батьківського виховання. Показовим є й те, що під час розлучення батьків дитина здебільшого залишається жити з мамою, хоча вона може цього не хотіти.

– На мій погляд, питання правосуддя є найболючішим. Адже дитина не сприймається як рівнозначний учасник правовідносин, і де-юре неповнолітня особа є в законодавчому процесі, а де-факто – немає.

Як змінилася ситуація за останні роки

– Безумовно, система змінюється на краще. Наприклад, ми спостерігаємо, що ставлення працівників СІЗО до дітей, що зчинили злочин стало більш лояльним. Якщо говорити про судову систему та правоохоронців – то все набагато складніше.

Що потрібно змінити

– Це комплекс заходів. Потрібно запровадити ротацію чи певну професійну атестацію людей, що вже давно працюють з дітьми, адже їх співчуття з роками притупляється, вони звикають до страждань.

 


Джерело: 24 канал 14 червня 2019


Тегиправа дитини,   насильство щодо дітей,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.