Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

ЮНІСЕФ: на порятунок 600 тисяч афганських дітей від смерті потрібно 7 мільйонів доларів

Сотні тисяч афганських дітей, які страждають від гострого виснаження, можуть померти, якщо міжнародне співтовариство протягом найближчих тижнів не знайде 7 мільйонів доларів. Як повідомляє сайт ООН, про це заявили в ЮНІСЕФ.

Виступаючи на брифінгу в Женеві, представник ЮНІСЕФ Крістофер Бульерак назвав ситуацію в Афганістані «однією з найсерйозніших криз у світі». Він попередив, що в результаті загострення насильства і сильної посухи сотні тисяч дітей у віці до п'яти років виявилися на межі смерті. «Від виснаження страждають два мільйони афганських дітей, але 600 тисяч з них знаходяться в критичному стані, - заявив він. - Їм потрібна термінова допомога».

Афганістан - не єдина «гаряча точка» на карті світу. Населення інших країн, охоплених конфліктом, від Південного Судану до Ємену і Демократичної Республіки Конго, також живе в жахливих умовах. Проте, за словами Бульерака, ситуація в Афганістані вимагає негайної уваги. «Тільки ми лікуємо запущену форму виснаження, - пояснив представник ЮНІСЕФ. - Якщо ми не знайдемо коштів на лікування, афганські діти не отримають допомоги».

За даними Дитячого фонду ООН, тільки в цьому році 289 тисяч жителів Афганістану були змушені покинути свої будинки в результаті спалаху насильства. 3,8 мільйона дітей потребують захисту і підтримки. Кожна третя дитина пережив психологічну травму.

У минулому році в зв'язку з дефіцитом фінансування співробітники ЮНІСЕФ змогли надати допомогу лише половині дітей з виснаженням. «У цьому році ми планує допомогти 60 відсоткам нужденних - ми навіть вже і не говоримо про всіх, - але і це завдання здається нездійсненним, - заявив Бульерак. - Це викликає у нас глибоке занепокоєння. Якщо в найближчі три тижні ми не отримаємо 7 мільйонів доларів 1300 медичних установ по всій країні не зможуть продовжити свою діяльність».

На боротьбу з виснаженням серед дітей в цьому році в ЮНІСЕФ запросили 26 мільйонів доларів, проте на сьогоднішній день виділено лише половина цієї суми. «Ми не можемо зараз точно сказати, скільки дітей помре, - зазначив представник Дитячого фонду ООН. - Але я можу повідомити, що ризик смерті у виснаженої дитини в 11 разів вище, ніж у здорової». За його словами, ці цифри викликають особливу тривогу ще й тому, що в Афганістані вакцинована тільки половина всіх неповнолітніх, а значить діти беззахисні проти інфекцій.


Джерело: Литовський кур`єр 28 травня 2019


ТегиЮНІСЕФ,   права дитини,   Афганістан,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок