Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

ГРВІ: що роблять європейські мами?

Загальновідомо, що діти перших років життя хворіють на гострі респіраторні вірусні інфекції в середньому 7-8 разів за рік. Така частота захворюваності вважається абсолютно нормальною та не вказує на порушення імунітету в дитини. Особливо тривожним періодом для мам є перший рік відвідування садочка, коли малюк більше хворіє, ніж ходить до нього. Багатьох батьків це лякає та спонукає шукати диво-ліки, які допоможуть дитині менше хворіти.

А чи існують вони? Чудодійних засобів, які зарадять дитині й вона не хворітиме зовсім або хоча б рідше, немає. Річ у тім, що ми, дорослі, у дитинстві також часто нездужали, як і наші діти, і перехворівши на певну кількість вірусів, виробили свій імунітет. Дітки стикаються з новими для них вірусами та просто не можуть не хворіти – це нормально. Більше того, якщо дитину не водити до садочка, оберігаючи її від інфекцій, вона обов’язково хворітиме у школі!

Більшість батьків добре пам’ятають своє дитинство та як багато часу й зусиль витрачали на обхід лікарів і збирання аналізів. До того ж не завжди рекомендації були ефективними.

Рівно рік тому напрям "дитинологія" буквально перевернув уявлення про медицину та відносини "лікар – маленький пацієнт". І якщо педіатри звикли застосовувати давно застарілі методи радянської медицини, то лікарі нового покоління – дитинологи – перейняли досвід колег із закордону, де система охорони здоров’я перебуває на найвищому рівні. На чому ж ґрунтується новий підхід у роботі з дитиною?

Дитинологи знають, як піклуватися про своїх маленьких пацієнтів, як поводити себе з батьками і що робити, аби діти хворіли рідше. А якщо захворювання вже є, дитинолог знає, як правильно лікувати малюка без надлишкового застосування ліків і, важливо, контролює можливі ускладнення. Дитинологи приділяють багато часу профілактичній вакцинації як найпрогресивнішому методу профілактики захворювань.

Лондон. На вулиці сльота, мрячить дощ. Малюк років чотирьох у легенькій курточці та штанцях крокує калюжами. Мінусова температура.

Перша думка будь-якого туриста: "До вечора дитина лежатиме з температурою, а мама ставитиме гірчичники й викличе лікаря".

Аж ніяк! Європейська мама знає, що дитячий організм не настільки слабкий, як звикла думати більшість із нас. Тому ввечері її малюк почуватиметься абсолютно нормально, а не лежатиме з градусником і не питиме мікстури.

Як вчиняють багато мам у нашій країні? Швидше за все, у мінусову температуру залишать дитину вдома. А раптом застудиться?

І причина не в мамі, яка краще перестрахується, ніж вийде з малюком на прогулянку. Просто більшість із нас живе ще з минулими уявленнями про медицину, лікарів і хвороби.

Усім знайомо?

Кожен із батьків знає, що це таке – потрапити на прийом до педіатра. Не обійдеться без аналізів і процедур. Швидше за все, доведеться відвідати ще одного лікаря вузького профілю, до якого дасть направлення педіатр. Після того, треба знову повернутися до нього, щоб отримати заповітний список до аптеки.

А що робить дитинолог? Майже все інакше. Не тому, що цей лікар вчиняє наперекір усталеній системі. Зовсім ні. Річ у тім, що багато процедур дитині не потрібні. І рекомендації, які дають лікарі старої школи, часто можуть не співпадати із сучасним уявленням про педіатрію та медицину в цілому.

Тому дитинологу важливо не призначати купу ліків, а запобігти можливій хворобі.

Якщо дитина вже з ГРВІ, дитинолог призначить мінімум процедур і препаратів, які потрібні в кожному конкретному випадку, а не довгий список для підтримання імунітету чи зміцнення організму. Дитинолог дозволить гуляти з невисокою температурою, купатися під час хвороби, а протяг у квартирі лише вітається. Важливо розуміти, що немає таблетки від усіх хвороб. А давати дитині кілька препаратів із надією, що якийсь із них допоможе, — безглуздо.

Дитинологи працюють за принципом, який широко відомий, наприклад, у Німеччині та має назву "Kinderheilkunde" — "турбота про здоров’я дитини". У цій країні лікар не заліковує пацієнта, а стежить за тим, аби він не захворів.

В Україні такий підхід до дитячого здоров’я підтримала медична мережа "Добробут". Це клініка, яка відмовилась від старих методів і створила абсолютно новий напрям – "дитинологія". Він повністю відповідає досвіду закордону, де система охорони здоров’я перебуває на найвищому рівні.

Безумовно, батьки мають обирати, до якого лікаря варто звернутися. Але коли йдеться про здоров’я дитини, бажано робити вибір свідомо та розуміти, чого саме ви хочете: запобігти хворобі чи повторити з дитиною свою історію?


Джерело: Обозреватель 19 лютого 2019


Тегиправа дитини,   здоров'я дітей,   захист прав дитини,   ГРВІ

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.