Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

ГПУ оголосила підозри керівникам "військово-патріотичних клубів" для дітей на тимчасово окупованих територіях Донецької області

Генеральна прокуратура України повідомила про підозри керівників "військово-патріотичних клубів" на тимчасово окупованих територіях Донецької області. Про це 12 серпня повідомила пресслужба ГПУ.

Підозру оголосили керівникам так званих військово-патріотичних клубів "Спартанці" та "Амазонки" і громадському військово-патріотичному руху "Молода гвардія" за ч. 1 ст. 258-3 (сприяння діяльності терористичної організації), ч. 1 ст. 260 (створення не передбачених законами України воєнізованих формувань і участь у їх діяльності), ч. 3 ст. 260 (керівництво не передбачених законами України воєнізованими формуваннями), ч. 2 ст. 438 (порушення за попередньою змовою групою осіб законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами України) Кримінального кодексу України.

"Указані особи, які є активними учасниками і прихильниками терористичної організації "ДНР", підтримують та пропагують російську неоімперську геополітичну доктрину "русский мир", а також ідеї від'єднання Донецької області від України та проголошення на її території незалежної держави", – ідеться в повідомленні.

За даними слідства, для збройного опору українським військовим та насильницької зміни кордонів України вони "умисно, за погодженням із керівниками терористичної організації "ДНР" і не встановленими на теперішній час представниками влади Росії та збройних сил РФ", створили так звані військово-патріотичні клуби "Спартанці" та "Амазонки", а також громадський військово-патріотичний рух "Молода гвардія".

"До основних завдань таких об'єднань належать вербування та залучення малолітніх і неповнолітніх осіб до участі у протиправній діяльності терористичної діяльності "ДНР" під виглядом військово-патріотичного навчання та виступів на різноманітних військово-спортивних заходах", – повідомили у ГПУ.

У відомстві підкреслили, що такі дії порушують положення міжнародного права.

"Віддаючи накази про здійснення формування системи з ідеологічної обробки дітей із числа мешканців Донецької області, вони вербували дітей і підлітків віком від п'яти до 18 років для підготовки шляхом навчання поводженню зі зброєю, боєприпасами та вибухонебезпечними речовинами з обов'язковим носінням військової форми [та підготовки] до участі у військових діях і терористичній діяльності проти сил антитерористичної операції та операції Об'єднаних сил", – ідеться в повідомленні.

Наразі слідство вживає заходів для розшуку і затримання підозрюваних.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які демонструє Україна.


Джерело: Гордон 13 серпня 2019


Тегиправа дитини,   Донбас,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.