Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Експерти б'ють на сполох: сучасні діти ненавидять гуляти

Виявляється, вони готові на будь-які жертви, щоб не виходити з дому, – навіть робити уроки.

Пам'ятаєте наше дитинство? Найстрашнішим покаранням тоді був домашній арешт. Ми навіть води попити боялися зайти – а раптом більше не випустять? Сьогоднішні діти зовсім не такі. Щоб заставити їх погуляти, потрібно неабияк постаратися, інформує Ukr.Media.

У Великобританії фахівці навіть влаштували опитування і з'ясували, скільки часу діти проводять біля комп'ютера і скільки – на вулиці. Результати всіх засмутили. Виявилося, що діти дихають свіжим повітрям всього сім годин в тиждень. А ось за комп'ютером сидять у два-три рази довше. І навряд чи ситуація в нашій країні радикально відрізняється.

40 відсотків батьків зізналися, що змушують насильно своїх дітей йти на прогулянку. Адже про те, наскільки важливий активний спосіб життя для нормального розвитку дитини, не знає тільки неписьменний.

Дослідники виявили, що двоє з п'яти дітей і підлітків у віці від 6 до 16 років ніколи не ходили в походи, не будували «схованку» і навіть не залазили на дерево. Підлітки надають перевагу відеоіграм, телевізору, інтернету або прослуховуванню музики. Десять відсотків дітей навіть зізналися, що охочіше займуться домашніми завданнями, ніж відправляться на прогулянку.

Експерти дали простий рецепт, як боротися з цією проблемою. Батьки повинні залучати дітей до пригод. Так, походи. Так, прогулянки і поїздки. Ні, не сидіння, задивляючись в екран смартфона. Адже, по-перше, ви і самі дитину на вулицю одного не випустите – принаймні, поки йому не виповниться 12 років. По-друге, звідки йому знати, наскільки захоплюючі можуть бути походи на природу, якщо ви ніколи цього не робили?

Запам'ятайте: дітям від п'яти років і старше необхідно щонайменше годину на день фізичної активності. Якщо це правило не дотримуватися, дитина заплатить величезну ціну за свій сидячий спосіб життя: це ризик захворіти діабетом II типу, підвищена ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань у майбутньому. Крім того, дослідники довели ще одну річ. Діти, які ведуть більш активний спосіб життя, щасливіші своїх малорухомих ровесників.


Джерело: ukr.media 26 липня 2018


Тегиправа дитини,   психологія дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми