Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Довідки, форма, вакцинація: що зміниться для українських школярів, батькам на замітку

Незважаючи на те, що МОЗ ввело обов'язковість щеплень, за законом і міжнародними нормами вакцинація зовсім не обов'язкова процедура, а проводити її можуть тільки з дозволу дитини і її батьків. Тому відсутність щеплень не дає підстав для заборони дитині відвідувати садок або школу.

«У нормативно-правових актах зазначено, що контроль за щепленнями дітей здійснюють лікарі первинної ланки. У кожної дитини є свій лікар, і його функція - слідкувати, щеплена дитина чи ні. Конституція гарантує нам доступну освіту. Як директор школи може порушити закон «Про освіту», де чітко прописано, що кожна дитина повинна вчитися? Де механізм відсторонення від занять дітей, які не щеплені? Такого механізму немає», - пояснила директор департаменту освіти міськради Харкова Ольга Деменко.

Також тепер батьки можуть скористатися усіма видами індивідуальної форми навчання – сімейною освітою, екстернатом або педагогічним патронажем. Зарахування учня на домашнє навчання вже не потребує узгодження.

Законопроект "Про середню освіту" передбачає, що батьки повинні кожні півроку звертатися до навчального закладу, щоб вчителя в процесі спілкування з дитиною могли перевірити її рівень знань.

Шкільну форму скасували ще у червні. Володимир Зеленський анулював указ, так як цієї весни активісти і батьки вимагали демократизації зовнішнього вигляду школярів.

Уточнимо, що не можна змусити кого-небудь носити форму. Так звані "воєнруки" у школах не повинні змушувати школярів ходити на заняття у військовій формі. Це вибір виключно самого учня.

При цьому записка від батьків, згідно з Постановою КМУ № 684 від 13 вересня 2017 року (Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів), по суті, прирівнюється до довідки від лікаря.


Джерело: znaj.ua 05 вересня 2019


Тегиправа дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.