Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

До 2023 року в Україні має закінчитися переформатування дитячих будинків, – Станіслав Куценко

Зараз в нашій країні перебувають на обліку близько 70 тисяч дітей-сиріт, і при цьому тільки у 8% з них немає батьків. У решти 92% батьки були позбавлені прав на дітей з різних причин, серед яких, зокрема, алкоголізм і проблеми з законом.

Про це в студії телеканалу UATV розповів начальник Головного управління юстиції в місті Києві Станіслав Куценко.

“Таким чином, діти, часто маючи батьків, потрапляють в інтернати. Але, звичайно ж, інтернат – це не найкраще місце для розвитку дитини. І тому зараз є концепція, в якій пропонується пробувати повертати дітей в сім’ї – або до їхніх рідних, або до усиновителів”, – каже гість студії.

Як зазначала раніше в. о. обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, з 2020 року в Україні вже не будуть приймати дітей до інтернатів. З 2020 по 2023 рік відбудеться переформатування дитячих будинків, і на їх основі почнуть працювати паліативно-реабілітаційні центри.

“Тобто, до 2023 року реформа повинна бути завершена, а в цей перехідний період буде відбуватися переформатування закладів. Система повинна кардинально змінитися. Людина не повинна постійно перебувати в інтернаті, ні дитина, ні доросла людина. Вона повинна перебувати в нормальному середовищі і при цьому отримувати психологічну і, якщо необхідно, медичну допомогу, щоб стати повноцінним членом суспільства”, – говорить Станіслав Куценко.

Зараз дуже важливо, щоб інститут усиновлення став більш популярний в Україні, підкреслює гість студії. Одним із кроків у цьому напрямку може стати стимулювання учасників цього процесу. Наприклад, можна створити такі умови, коли в допомозі усиновленню дітей будуть зацікавлені самі керівники дитячих будинків. Також потрібно стимулювати громадян брати дітей в свої сім’ї.

“Для сімей потрібно створити умови. Якщо ти всиновлюєш дитину, держава тобі, наприклад, дає житло в безстрокову оренду або до досягнення дитиною 18-річного віку, коли вона може піти “у вільне плавання”, піти вчитися, переїхати в гуртожиток і т. д. Я виступаю за те, щоб були саме такі мотиваційні моменти для того, щоб система запрацювала”, – розповів начальник Головного управління юстиції в Києві.


Джерело: uatv.ua 07 червня 2019


Тегидіти-сироти,   права дитини,   дитячі будинки,   реформа,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.