Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Дитячий омбудсмен розповів, як зміниться процедура усиновлення сиріт в Україні

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба наполягає, що сім’ї, які планують усиновити дитину-сироту, мають проходити спеціальне навчання.

На цьому Кулеба наголосив у четвер під час зустрічі з членами Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики з нагоди Дня усиновлення, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Досвід зараз показує, що це треба було зробити ще 10 років назад на державному рівні. І нова команда Міністерства соціальної політики незабаром зробить це — те, що не вдалося зробити при попередній владі, щоб всі сім’ї, які хочуть прийняти дитину-сироту, проходили навчання. Адже сьогодні, на жаль, є випадки, і їх чимало, — повернення дітей. Тому нам треба унеможливити такі речі”, - зазначив Кулеба.

Він уточнив, що випадки повернення дітей усиновлювачами трапляються в усіх країнах, але наголосив, що варто пильнувати, навчати й пересвідчуватися, що сім’ї, які приймають дітей, готові та пройшли необхідну підготовку й навчання, щоб їхніх ресурсів вистачило, щоб виростити гідного громадянина.

Як повідомлялося, 10 липня 2019 року Кабінет міністрів вніс зміни до порядку усиновлення дітей-сиріт. Нові норми передбачають введення обов’язкової підготовки для громадян України, які виявили бажання усиновити дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування, удосконалення роботи служб у справах дітей з кандидатами в усиновлювачі щодо ознайомлення з інформацією про дітей, які можуть бути усиновлені, та створення постійної комісії з питань міжнародного усиновлення.


Джерело: УКРІНФОРМ 30 вересня 2019


Тегидіти-сироти,   усиновлення,   права дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.