Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Дебати в ООН: від російської агресії на Донбасі загинули 137 дітей - Кислиця

Збройна агресія Росії, розв'язана на сході України, призвела до загибелі понад сотні дітей, десятки стали каліками, і ще 240 тис. перетворилися на вимушених переселенців.

Про це заявив у вівторок заступник глави МЗС України Сергій Кислиця на відкритих дебатах РБ ООН щодо дітей та збройних конфліктів.

"За даними Місії моніторингу за правами людини в Україні, після початку російської агресії загинуло 90 хлопчиків та 47 дівчат. 80 дітей були вбиті під час знищення літака MH17 російською ракетою", - зазначив представник України.

Він додав, що в зоні конфлікту 68 дітей були покалічені мінами та залишковими боєприпасами. "Загалом, близько 15 тис. дітей, які проживають у "сірій зоні", піддаються ризику бути покаліченими чи вбитими внаслідок бойових дій, мін або боєприпасів, що не розірвалися", - підкреслив Кислиця.

Представник України також нагадав, що приблизно 240 тис. із близько 2 млн переміщених осіб – це діти, сотні тисяч продовжують мешкати в 15-кілометновій зоні вздовж лінії розмежування.

Більше того, за даними неурядових організацій, було зареєстровано більше 80 випадків, коли дітей долучали до роботи в непідконтрольних українському уряду районах Донецької та Луганської областей. При цьому, підліткам досі не дозволяють виїжджати з Донецька та змушують їх вступати у лави бойовиків, в тому числі дітям до 15 років.

"Понад рік тому терористи в Ясинуватій, на окупованій території Донецької області, затримали шість юнаків, звинувативши їх у диверсійній діяльності. Ці діти утримуються до сьогодні", - підкреслив представник України.

У цьому зв'язку він висловив обурення, що представникам Комітету Червоного Хреста, а також ООН та ОБСЄ досі відмовляється в доступі до цих дітей. "Така ситуація є дійсно неприйнятною і являє собою грубе порушення прав цих дітей", - наголосив Кислиця.

Він також звернув увагу на те, що діти на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також у Криму позбавлені права на освіту українською мовою або навіть на її вивчення.

Підсумовуючи, заступник міністра висловив глибокий жаль, що доповідь генерального секретаря ООН про дітей та збройні конфлікти не містить жодного посилання на ситуацію з українськими дітьми, постраждалими від конфлікту в регіоні Донбасу. "Це – явне упущення, яке треба виправити", - підкреслив Кислиця.

Він підтвердив намір України зробити все можливе для забезпечення захисту дітей у збройному конфлікті.


Джерело: УКРІНФОРМ 01 листопада 2017


Тегиправа дитини,   ООН,   Донбас,   війна,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.