Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Дайте дитині право на помилку

Раніше ми ходили до школи самі. Без нагляду гуляли на подвір'ї. Доглядали за молодшими братиками та сестричками і залишалися вдома поки батьки працювали. Ми інколи потрапляли у халепи, проте саме це і виховувало нашу самостійність.

"Зараз зовсім інші часи" - скажете ви. І не помилитися. Ніхто з батьків не піддаватиме власну дитину небезпеці. Утім формувати самостійність у дитини необхідно для її майбутнього.

То як виховати самостійність у дитини, подбавши про її безпеку?

1. Дайте дитині право на помилку і можливість приймати власні рішення.

У цьому правилі слід орієнтуватися на вік дитини. Нерідко трирічні малюки з радістю обирають для себе колір одягу. Більш старші діти можуть обирати гуртки, колір стін у власній кімнаті під час ремонту, частину продуктів харчування у супермаркеті, фільм для сімейного перегляду, спосіб розваг чи щоденне меню. Хоч далеко не всі ці рішення будуть правильними, але потрібно допомогти дитині прийняти свої помилки та показати шлях їх вирішення.

2. Залучайте дитину до сімейних обговорень.

Чим старша дитина, тим доречніше залучати її до сімейних проблем. До прикладу, спочатку це можуть бути найпростіші господарські запитання. Згодом дитина зможе брати участь у прийняті інших важливіших рішень. Приміром, де провести відпустку, що обрати на подарунок рідним, як правильно витрачати власні кишенькові гроші.

3. Доручайте дитині хатні обов'язки.

Виконання дитиною роботи по дому - важлива інвестиція в її майбутнє. Багато дітей не мають найпростіших навичок: зробити покупки, підігріти їжу, випрати нижню білизну чи прибрати у кімнаті. Утім у 7-10 років вона може самостійно користуватись кондиціонером, мікрохвильовкою, пилососом, електрочайником, завантажувати та розвантажувати пральну чи посудомийну машини. У підлітковому віці дитина здатна самостійно готувати прості страви, здійснювати найпростіші господарські покупки, самостійно прибирати помешкання.

4. Не робіть за дитину її справ.

До прикладу, дитина забула зошит з домашнім завданням або змінне взуття. Батьки поспішають рятувати її від двійок чи шкільних зауважень. Але потрібно дати можливість настати природним наслідкам. Наступного разу ваше чадо буде більш уважнішим і більш ретельно перевірятиме власну готовність до школи або навчиться іншим чином залагоджувати проблеми.

5. Виділіть для дитини її особистий прості.

Таким простором може стати власна кімната, комора, шафа, полиця, стіл або навіть невеличка шухляда з іграшками. Найголовніше, щоб дитина могла там відчути себе повноправним господарем, куди дорослі не могли б вмішуватися, контролювати чи робити зауваження.

6. З кожним роком збільшуйте коло відповідальності дитини.

Іноді батьки жаліються, що їхні діти підросли, але чомусь зовсім не самостійні. Виявляється, що самостійність не прививали змалечку. Зазвичай все вирішували за дитину, не давали їй можливість помилятися і приймати власні рішення. Інколи батькам хочеться різких змін. Наприклад, щоб підліток, який до цього ніколи не прибирав власну кімнату, не прав речі, не готував - несподівано почав все це робити. Саме тому розвивати самостійність потрібно поступово, збільшуючи різноманіття та складність завдання.

7. Дотримуйтеся даного дитині слова.

Якщо за помилку дитини обіцяли покарання, а за гарний вчинок похвалу, то неухильно дотримуйтесь власних обіцянок. Ваш особистий приклад - це важлива частина виховання.


Джерело: gazeta.ua 13 лютого 2019


Тегиправа дитини,   психологія дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.