Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Боротьби з онлайн-насильством над дітьми: Нацполіція долучиться до проєкту Ради Європи

Національна поліція візьме участь у пілотному проєкті Ради Європи щодо боротьби з онлайновим насильством над дітьми.

Про це повідомляє Департамент комунікацій Національної поліції України.

"Цей проєкт зосереджує увагу на протидії онлайновій сексуальній експлуатації та насильству над дітьми в Європі. Відтак Україна стала однією з трьох країн, де впроваджуються пілотні заходи з відстоювання прав дитини у цифровому середовищі", - йдеться у повідомленні.

Уточнюється, що під час зустрічі з партнерами з Ради Європи, суддівського корпусу, прокуратури та громадських організацій голова управління ювенальної превенції Нацполіції, представники Головного слідчого управління та кіберполіції проаналізували ситуацію в Україні та визначились з керівними принципами.

Зокрема, з 17 по 19 вересня представники Ради Європи здійснюють робочий візит у рамках проєкту «Покладемо край онлайновій експлуатації та насильству над дітьми в Європі» - «EndOCSE@Europe». Цей проєкт підтримує глобальні зусилля, спрямовані на припинення всіх форм насильства та жорсткого поводження з дітьми до 2030 року.

Окрім цього, проєкт підтримує зусилля держав-учасниць із впровадження відповідних міжнародних та європейських стандартів.

Зокрема, йдеться про спроможності, визначені у Конвенції Ради Європи, про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства та у Національній моделі реагування WePROTECT.

"Під час обговорення партнери зосередилися на таких аспектах, як визначення масштабу онлайнового насильства над дітьми в Україні, практичне застосування національного законодавства, розкриття та розслідування злочинів, робота з правопорушниками", - додали у поліції.

Голова управління ювенальної превенції Нацполіції Лариса Зуб стала однією з координаторів цього проєкту. Вона зазначила, що ці пілотні заходи Ради Європи є дуже важливими для захисту дітей в Україні. «Як практики ми кожного дня стикаємося з дитячими проблемами, зокрема з дітьми, які потерпають від різних дій в інтернеті. Наразі досвід інших країн та кращих міжнародних експертів для нас є дуже важливим»,- зазначила Зуб.

У свою чергу, заступник голови Офісу Ради Європи в Києві Олена Литвиненко зауважила, що цей проєкт є дуже важливим у контексті плану дій Ради Європи в Україні і фактично він доповнює ті заходи, які вже реалізуються в існуючих 19 проєктах.

Втілення проєкту розпочнеться з січня наступного року. Наразі завершується підготовча робота, збір фінансових коштів.


Джерело: УКРІНФОРМ 19 вересня 2019


Тегиправа дитини,   педофілія,   насильство щодо дітей,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.