Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Більше 60 мільйонів дітей молодшого шкільного віку позбавлені можливості вчитися

Згідно з новими даними Міжнародного статистичного інституту ЮНЕСКО (МСІ), ситуація з доступом до початкової освіти перестала поліпшуватися. У 2010 році нараховувався 61000000 дітей молодшого шкільного віку, які не відвідують школу. Стільки ж їх було і в 2008 році.

До 2008 року протягом 15 років спостерігалася стійка тенденція до зниження числа дітей, які не отримують освіту. Однак подальшого прогресу в останні роки не спостерігається, і число дітей, які не отримують освіту, залишається майже незмінним.

На думку експертів, така тенденція пояснюється, здебільшого, ситуацією в країнах Африки на південь від Сахари. 23% дітей шкільного віку цього регіону, тобто приблизно одна дитина з чотирьох, ніколи не ходили в школу або кинули навчання на стадії початкової освіти.

Загальне число дітей, які не мають доступу до освіти, зросла в цьому регіоні з 29 мільйонів у 2008 році до 31 мільйонів у 2010. У Нігерії число таких дітей становить 10,5 мільйонів, в Ефіопії - 2,4 мільйона.

«Така тенденція за три роки до дати, наміченої для забезпечення загальної початкової освіти, - привід для серйозного занепокоєння. Доступ до освіти - не тільки право кожної людини. Освіта дає можливість вирватися з убогості і відкриває шлях до подальшого розвитку», - заявила глава ЮНЕСКО Ірина Бокова.

Разом з тим, у Південній і Західній Азії спостерігається значне поліпшення ситуації з освітою дітей. У цих країнах число дітей, які не отримують освіту, знизилося за період з 1990 по 2010 рік з 39 до 13 мільйонів. В арабських країнах це число складає 5000000, 2,7 мільйона - в країнах Латинської Америки і Карибського басейну, 1,3 мільйона - в Північній Америці і Західній Європі, 900 тисяч - в Центральній та Східній Європі і 300 тисяч - в Центральній Азії.
 


Джерело: Центр новостей ООН 20 червня 2012


Тегизахист прав дітей,   шкільна освіта,   початкова освіта

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.