Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Жінки-науковці сьогодні святкують своє професійне свято

11 лютого у світі відзначається Міжнародний день жінок і дівчат в науці. Свято, встановлене Генеральною Асамблеєю ООН 22 грудня 2015 року на прохання ООН з освіти з метою вшанування та визнання ключової ролі жінок та дівчата в науково-технічній сфері.

Про це повідомляє офіційна сторінка ООН.

«Наука та гендерна рівність є невід’ємними елементами процесу досягнення цілей розвитку, включаючи ті, які містить Порядок денний сталого розвитку ООН до 2030 року. За останні 15 років світове співтовариство досягло значних успіхів в справі залучення жінок і дівчаток до науки. Незважаючи на це, жінки і дівчатка досі стикаються з обмеженнями в цій сфері», – підкреслюють в ООН.

Як зазначили в організації, на сьогодні серед науковців-дослідників лише близько 30% це жінки. За даними ЮНЕСКО за 2014-2016 роки, лише 30% дівчат, які навчаються у вузах, обирали науково-технічні дисципліни. В усьому світі, частка дівчат, які обрали такі дисципліни, мізерно мала в сфері ІТ (3%), природничих науках, математиці і статистиці (5%), а також інжинірингу, промисловості і будівництві (8%).

«Стереотипи і упередження в суспільстві є головними перешкодами для дівчат у науці. Згідно з дослідженням, проведеним інститутом Джини Девіс у 2015 році, лише 12% жіночих персонажів у кіно і на телебаченні працювали в сфері науки і техніки. Для того щоб досягти повного і рівного доступу жінок і дівчаток до науки, а також забезпечити гендерну рівність і розширення прав і можливостей жінок і дівчаток, Генеральна Асамблея прийняла резолюцію 70/212, якою проголошено 11 лютого Міжнародним днем ​​жінок і дівчаток у науці.


Джерело: zik.ua 11 лютого 2019


Тегигендерна рівність,   права жінок,   жінки в науці,   освіта жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.