Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Марокко криміналізували жорстоке поводження з жінками

В Марокко набув чинності закон, за яким жорстоке поводження з жінками і домагання потягнуть за собою кримінальне покарання.

Законом передбачені штрафи від 200 до 1 000 доларів і позбавлення волі на строк від одного місяця до п'яти років.

За даними одного з соціологічних досліджень, шість з десяти марокканських жінок хоча б раз у житті стикалися з жорстокою поведінкою з боку чоловіків.

Окрім домагань, домашнього насильства та інших видів жорстокого поводження з жінками, під заборону також потрапила практика насильницьких шлюбів, коли обох або одного з партнерів змушують одружитися проти їх волі.

За словами кореспондента BBC Муни Ба, в Марокко закон оцінюють позитивно, хоча критики вказують на його недосконалість.

У законі погано прописані або не прописані взагалі визначення окремих злочинів - таких як домашнє насильство. Також, зауважують критики, в законі не згадується пряма заборона на подружнє зґвалутвання.

Організація Human Rights Watch у своїй заяві звернула увагу, що закон не передбачає фінансової допомоги жертвам насильства і не уточнює роль влади в тому, як їм планують допомагати.

Насильство проти жінок в Марокко
Як зазначає видання Al Jazeera, тема насильства проти жінок в Марокко замовчується.

У 2009 році дослідження показали, що 62,8% марокканок стикалися з фізичним, сексуальним, психологічним або економічним насиллям.

55% зізналися, що ставали жертвами подружнього насильства, 13,5% - сімейного.

Тема набула особливої гостроти цього літа, коли вірусну популярність в мережі отримало відео, записане в Касабланці. Група підлітків "сексуально знущалася" над молодою дівчиною, яка їхала в автобусі - при цьому інші пасажири ніяк не реагували на її прохання допомогти.

За даними агентства AFP, лише протягом останнього року марокканські суди розглянули близько 1 600 справ про зґвалутвання. Це вдвічі більше, ніж у попередні роки.

 


Джерело: ВВС Україна 13 вересня 2018


Тегинасильство щодо жінок,   насильство у сім'ї

НАШІ ПРОЕКТИ

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.