Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Марокко криміналізували жорстоке поводження з жінками

В Марокко набув чинності закон, за яким жорстоке поводження з жінками і домагання потягнуть за собою кримінальне покарання.

Законом передбачені штрафи від 200 до 1 000 доларів і позбавлення волі на строк від одного місяця до п'яти років.

За даними одного з соціологічних досліджень, шість з десяти марокканських жінок хоча б раз у житті стикалися з жорстокою поведінкою з боку чоловіків.

Окрім домагань, домашнього насильства та інших видів жорстокого поводження з жінками, під заборону також потрапила практика насильницьких шлюбів, коли обох або одного з партнерів змушують одружитися проти їх волі.

За словами кореспондента BBC Муни Ба, в Марокко закон оцінюють позитивно, хоча критики вказують на його недосконалість.

У законі погано прописані або не прописані взагалі визначення окремих злочинів - таких як домашнє насильство. Також, зауважують критики, в законі не згадується пряма заборона на подружнє зґвалутвання.

Організація Human Rights Watch у своїй заяві звернула увагу, що закон не передбачає фінансової допомоги жертвам насильства і не уточнює роль влади в тому, як їм планують допомагати.

Насильство проти жінок в Марокко
Як зазначає видання Al Jazeera, тема насильства проти жінок в Марокко замовчується.

У 2009 році дослідження показали, що 62,8% марокканок стикалися з фізичним, сексуальним, психологічним або економічним насиллям.

55% зізналися, що ставали жертвами подружнього насильства, 13,5% - сімейного.

Тема набула особливої гостроти цього літа, коли вірусну популярність в мережі отримало відео, записане в Касабланці. Група підлітків "сексуально знущалася" над молодою дівчиною, яка їхала в автобусі - при цьому інші пасажири ніяк не реагували на її прохання допомогти.

За даними агентства AFP, лише протягом останнього року марокканські суди розглянули близько 1 600 справ про зґвалутвання. Це вдвічі більше, ніж у попередні роки.

 


Джерело: ВВС Україна 13 вересня 2018


Тегинасильство щодо жінок,   насильство у сім'ї

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.