Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Україна невдовзі може стати взірцем для Європи в питаннях впровадження гендерної рівності у секторі безпеки та оборони

Україна має можливість запровадити комплексне навчання з гендерних питань для військовослужбовців сектору безпеки та оборони України, що слугуватиме взірцем для інших країн. Про це заявила відомий міжнародний експерт з питань гендерної рівності, капітан другого рангу Військово-морських Сил Австралії Дженіфер Вітвер під час зустрічі з Віце-прем'єр-міністром України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванною Климпуш-Цинцадзе.

Перебуваючи в Україні, Дженіфер Вітвер провела низку тематичних зустрічей з фахівцями МВС, Нацполіції, Держприкордонслужби, Нацгвардії, Міноборони, Генштабу, Апарату РНБО та НАТО, у ході яких обговорила перспективи створення в Україні національної системи підготовки працівників сектору безпеки та оборони з гендерних питань. За словами Анастасії Дівінської, керівника програми «ООН Жінки» в Україні, більшість державних структур усвідомлюють нагальність вирішення гендерних питань та готові підтримати цю ініціативу українського Уряду. Втім, важливість гендерної обізнаності продовжують недооцінювати в оборонних та безпекових інституціях України на тактичному та операційному рівнях, в той час як саме там нерідко спостерігаються випадки сексуального насильства.

«Такі правопорушення дійсно трапляються, тому необхідно встановити певні вимоги та правила для військослужбовців і працівників правоохоронних органів, запровадити нагляд за їх дотриманням. Наразі правопорушення практично не фіксуються, немає механізму попередження сексуального насильства, тому важко підібрати правильну методологію для навчання», - зауважила Дженіфер Вітвер. На її думку, для початку варто провести анонімне опитування серед працівників сектору безпеки й оборони, щоб отримати базову інформацію щодо поточного стану справ та виявлення масштабів проблеми. Зібрані дані дозволять краще оцінити ситуацію та компетентніше підійти до розробки політичних документів з гендерної тематики, визначити пріоритетні напрямки навчання.

Сторони погодилися, що проведення одноразових тренінгів не здатне вирішити проблему гендерної освіти. Для вироблення сталого підходу потрібно запровадити систему безперервної гендерної освіти для персоналу всіх рівнів.

Іванна Климпуш-Цинцадзе, у свою чергу, наголосила на необхідності координації зусиль усіх державних органів та виробленні єдиної стратегії для вирішення гендерних питань. «Ми маємо на стратегічному рівні розробити стандартизовану методологію, виробити єдиний підхід до навчання з гендерних питань, а далі кожне відомство адаптує цю методологію з врахуванням своїх особливостей», - зазначила Віце-прем’єр-міністр.

Представниці «ООН Жінки» в Україні висловили готовність підтримати ініціативу українського Уряду щодо інституційної розбудови державних структур у сфері безпеки й оборони в питаннях запровадження гендерної освіти.

Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила вдячність Анастасії Дівінській та Дженіфер Вітвер за проведену роботу та запропонувала долучитися до розробки освітньої програми з гендерних питань у секторі безпеки та оборони, а також до вироблення підходу до збору даних про випадки сексуального насильства.

 


Джерело: Урядовий портал 11 жовтня 2017


Тегигендерна рівність,   жінки в армії,   права жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року

Аналітичний звіт «Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року» розкриває ґендерну складову виборів до Верховної Ради України 2012 року, а саме ґендерний компонент передвиборчих програм партій та їх списків, медіа-компонент виборчої кампанії 2012 року, ґендерний моніторинг кандидаток-мажоритарниць, ґендерний моніторинг зустрічей кандидатів із виборцями. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

В допомогу українським матерям, які знаходяться на окупованій території. Порівняльний аналіз українського та російського законодавства

Українки, які мають дітей та перебувають в окупованому Криму, зіштовхнулися з низкою складнощів, серед яких невизначеність в сфері соціального захисту. Фактично тепер їх життя регулюється нормами діючого законодавства Російської Федерації, яке досить суттєво відрізняється від українського. Експерти Української Гельсінської спілки підготували порівняльну таблицю норм українського та російського законодавства, в якій можна знайти відповіді на найбільш актуальні запитання, які стосуються видів допомоги матерям. Зокрема щодо наданні відпустки по догляду за дитиною, розміру матеріальної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини тощо.
 

Навчально-методичний посібник «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі»

Навчально-методичний посібник створений для поширення інформації про можливості системної тренінгової роботи з дітьми, батьками та педагогами задля подолання насильства над дітьми в школі. Посібник стане в нагоді вчителям, соціальним педагогам, психологам та іншим спеціалістам, які працюють безпосередньо з дітьми. Система тренінгів, що представлена у посібнику, випробувана в 20 пілотних школах при роботі з педагогічними колективами.