Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Україна невдовзі може стати взірцем для Європи в питаннях впровадження гендерної рівності у секторі безпеки та оборони

Україна має можливість запровадити комплексне навчання з гендерних питань для військовослужбовців сектору безпеки та оборони України, що слугуватиме взірцем для інших країн. Про це заявила відомий міжнародний експерт з питань гендерної рівності, капітан другого рангу Військово-морських Сил Австралії Дженіфер Вітвер під час зустрічі з Віце-прем'єр-міністром України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванною Климпуш-Цинцадзе.

Перебуваючи в Україні, Дженіфер Вітвер провела низку тематичних зустрічей з фахівцями МВС, Нацполіції, Держприкордонслужби, Нацгвардії, Міноборони, Генштабу, Апарату РНБО та НАТО, у ході яких обговорила перспективи створення в Україні національної системи підготовки працівників сектору безпеки та оборони з гендерних питань. За словами Анастасії Дівінської, керівника програми «ООН Жінки» в Україні, більшість державних структур усвідомлюють нагальність вирішення гендерних питань та готові підтримати цю ініціативу українського Уряду. Втім, важливість гендерної обізнаності продовжують недооцінювати в оборонних та безпекових інституціях України на тактичному та операційному рівнях, в той час як саме там нерідко спостерігаються випадки сексуального насильства.

«Такі правопорушення дійсно трапляються, тому необхідно встановити певні вимоги та правила для військослужбовців і працівників правоохоронних органів, запровадити нагляд за їх дотриманням. Наразі правопорушення практично не фіксуються, немає механізму попередження сексуального насильства, тому важко підібрати правильну методологію для навчання», - зауважила Дженіфер Вітвер. На її думку, для початку варто провести анонімне опитування серед працівників сектору безпеки й оборони, щоб отримати базову інформацію щодо поточного стану справ та виявлення масштабів проблеми. Зібрані дані дозволять краще оцінити ситуацію та компетентніше підійти до розробки політичних документів з гендерної тематики, визначити пріоритетні напрямки навчання.

Сторони погодилися, що проведення одноразових тренінгів не здатне вирішити проблему гендерної освіти. Для вироблення сталого підходу потрібно запровадити систему безперервної гендерної освіти для персоналу всіх рівнів.

Іванна Климпуш-Цинцадзе, у свою чергу, наголосила на необхідності координації зусиль усіх державних органів та виробленні єдиної стратегії для вирішення гендерних питань. «Ми маємо на стратегічному рівні розробити стандартизовану методологію, виробити єдиний підхід до навчання з гендерних питань, а далі кожне відомство адаптує цю методологію з врахуванням своїх особливостей», - зазначила Віце-прем’єр-міністр.

Представниці «ООН Жінки» в Україні висловили готовність підтримати ініціативу українського Уряду щодо інституційної розбудови державних структур у сфері безпеки й оборони в питаннях запровадження гендерної освіти.

Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила вдячність Анастасії Дівінській та Дженіфер Вітвер за проведену роботу та запропонувала долучитися до розробки освітньої програми з гендерних питань у секторі безпеки та оборони, а також до вироблення підходу до збору даних про випадки сексуального насильства.

 


Джерело: Урядовий портал 11 жовтня 2017


Тегигендерна рівність,   жінки в армії,   права жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.