Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Непалі каратимуть за ізоляцію жінок під час менструації

У Непалі ухвалили закон, який передбачає кримінальну відповідальність за практику, коли жінку змушують залишати дім на час менструації.

Тому, хто змусить жінку виконувати такий ритуал, загрожує тримісячне ув'язнення та штраф у 30 доларів США.

Ця практика під назвою "чхопаді" опинилася в центрі уваги після того, як дві жінки загинули, коли змушені були спати в сараях.

Але правозахисники сумніваються, що закон справді зможе вирішити проблему.

За стародавньою індуїстською традицією, жінки під час місячних, а також ті, хто щойно народив, вважаються нечистими або такими, що приносять невдачі. Їх можуть змусити спати в сараях або приміщеннях для худоби.

Їм також заборонено торкатися худоби та чоловіків, не можна їсти певну їжу, а також можуть заборонити користуватися вбиральнею у будинку, змусивши відходити від своїх сіл на великі відстані.

Минулого місяця дівчина-підліток померла після того, як її вкусила змія, коли вона спала в сараї під час менструації.

У грудні 2016 року померла інша 15-річнай дівчина. Вона задихнулася після того, як засвітила вогонь у сараї, аби зігрітися.

"Вкорінена традиція"

Втім, за словами правозахисниці Пеми Лхакі, новий закон неможливо буде застосовувати, оскільки ця практика пов'язана з глибоко вкоріненою системою вірувань.

"Вони повинні зрозуміти першопричину, вжити стратегічних заходів і почекати одне покоління", - сказала вона агентству AFP.

Згідно з доповіддю відділу з прав людини Держдепу США, опитування, проведене в Непалі 2010 року, показало, що "чхопаді" практикують 19% жінок віком від 15 до 49 років по всій країні.

Табу на період місячних

У багатьох світових релігіях жінки під час місячних вважаються "нечистими".

Вони не мають права відвідувати храми та бути присутніми на релігійних обрядах.

Традиція "чхопаді", якої дотримуються індуси на заході Непалу, є найбільш екстремальною версією, коли жінок виганяють на вулиці під час місячних.

В Індії жінкам не дозволяється входити в деякі індуїстські храми і мусульманські мечеті під час менструації. Але зараз у судах є позови з вимогою це скасувати.

На півдні Індії на честь дівчини, яка досягає статевої зрілості, влаштовують вечірки з подарунками.

У селах жінки племені Догонів у Малі також живуть в сараях під час менструації


Джерело: ВВС Україна 11 серпня 2017


Тегидискримінація,   права жінок,   Непал

НАШІ ПРОЕКТИ

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.