Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Львові сімейним радником стане жінка, яка сама пережила насильство

У Львові представили спільну ініціативу Міністерства юстиції, громадськості та системи безоплатної правової допомоги – «сімейні радники». Презентувати проект приїхала заступниця міністра юстиції України Іванна Смачило.

Сімейні радники – це громадські активісти, до яких є довіра в соціальних групах і які зможуть оперативно надавати інформацію щодо шляхів вирішення проблем громадян з питань захисту від домашнього насильства, батьківських прав та багатьох інших.

«Ініціатива нова і її специфічність та перевага полягає в тому, що це налагодження ефективної взаємодії представників громадянського суспільства з органами державної влади. Ми лише почали, тож нам треба відпрацювати трохи часу, щоб знати де треба підправити, що треба налагодити. Думаю, що через деяких час ми з сімейними радниками зберемося, виявимо проблематику та переваги, з’ясуємо які недоліки і яким шляхом нам треба усунути. Тож, поки ми тримаємо руку на пульсі. Раніше в Україні такої інституції не було, не було такої взаємодії» – пояснює Іванна Смачило.

Заступниця міністра наголосила на тому, що в Україні до цього року було відсутнє законодавство, яке врегульовувало питання у даній сфері, а також не існувало статистики, яка б відслідковувала кількість випадків домашнього насильства. Вагомими проблемами є й те, що жертви роками замовчували свої страждання, а також, деколи, навіть не усвідомлювали, що над ними скоюють насильство.

«Обмеження репродуктивної функції, обмеження доступу до навчання, примушення до навчання, я вже не кажу про фізичне насильство – є тими випадками, де потрібно звертатись за допомогою. Потрібно звертатися за допомогою, не затягувати свою проблему дуже далеко, боячись про неї говорити, тому що наслідки можуть бути безповоротними», – наголошує Смачило.

«Львівська газета» поцікавилась, чи є якісь зрушення за час роботи сімейних радників в інших містах України:

«Ми розговорюємо людей, кажемо: «Вам є кому допомогти, не мовчіть. Якщо ви маєте таку проблему – мусите себе захищати, ви повинні знати, що таке гідність». Внаслідок цього ми маємо більше звернень. Не тому, що стало більше випадків, а тому, що люди почали про це говорити і це вже є позитивним зрушенням», – коментує пані Іванна.

Серед чиновників сидить і головна героїня дня, поки що єдина сімейна радниця у Львові – Надія Філінська-Іваньо. У неї є власна історія боротьби, яка, на щастя, має хороше закінчення. Після розлучення вона намагалась відстояти право своєї дитини на матеріальну допомогу від батька, який цього уникав. Надія не розгубилась і пройшла всі можливі інстанції, враховуючи Вищий суд, аби досягнути поставленої мети. Її ситуація відноситься до економічного домашнього насильства. Зараз, жінка говорить про таке:

«Відсьогодні буду працювати на волонтерських засадах сімейним радником при Міністерстві юстиції. Я – та особа, яка дійсно пройшла всі ці інстанції. Я боролася за права своєї дитини, побачила що працює, а що – ні. На своєму шляху зустрічала багато дівчат, які не знали куди йти і що робити. І вже в процесі ми якось спілкувались, намагались допомогти один одному. В мене були і перемоги, і поразки: з поразок я винесла певні уроки, знаю, де зробила помилки. Я хочу, що наступні жінки та чоловіки вже цих помилок не робили і мали змогу самостійно відстоювати права своїх дітей і, зрештою, свої права. Тому, коли з’явилась така ініціатива, я вирішила долучитися».

Перед початком своєї роботи у ролі сімейного радника, Надія пройшла підготовчі тренінги, але на цьому навчання не закінчується. Окрім того, вирішувати деякі питання радникам допомагають фахівці.

Надія прийматиме громадян один день на тиждень – у вівторок з 10 до 13, за адресою вулиця Винниченка, 30. Але наголошує, що готова допомагати всім, хто потребує, – цілодобово, радить шукати себе у всіх відомих соцмережах.

До слова, двоє радників зараз працюють у Києві та Одесі, у Львові поки що радниця лише одна. Однак, є декілька людей, які вже проходять тренінги та стануть сімейними радниками у районах Львівської області.


Джерело: Львівська газета 07 листопада 2018


Тегигендерна рівність,   права жінок,   насильство у сім'ї

НАШІ ПРОЕКТИ

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children