Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Тати готові більше опікуватися дітьми, які на них схожі – вчені

Роль тата у процесі виховання дитині часто недооцінюють: вважається, що він виконує другорядні функції, а його головне завдання полягає у матеріальному забезпеченні родини.

Американські психологи довели протилежне.

Науковці вивчили 715 неповних сімей, у яких дітей виховує лише мама, і виявили цікаву закономірність.

Дослідження опубліковане в журналі Science Direct, доступ до якого має Naked Science.

Якщо діти були схожими на своїх татів, такі чоловіки проводили з ними в середньому на 2,5 дні на місяць більше часу, ніж ті, чиї малюки більше нагадували інших родичів.

А це впливало на здоров'я малюків.

Діти, яким тати приділяли більше часу, рідше мали приступи астми, їх практично не оглядали лікарі "швидкої", а загальний стан впродовж року покращувався на 10%.

Спеціалісти припускають, що це багато в чому підтверджує теорію еволюції.

Вона твердить, що батьки, які мають сильніший генетичний зв'язок зі своїм потомством, підвищують шанси дітей на добре здорове майбутнє.

Чоловіки, які з самого початку не впевнені у своєму батьківстві, змінюють свою точку зору, якщо бачать, що дитина на них схожа.

А потім використовують цю інформацію, щоб визначити, скільки ресурсів, в тому числі часу, вони готові інвестувати у здоров'я та добробут малюка.

Тати, яким так і не вдалося знайти зовнішньої подібності з собою, впевнені, що подібні "вкладення" не вигідні і не прагнуть жертвувати собою заради малюка.

Цей ефект не поширюється на дітей, які живуть у повних родинах.

"Ми можемо зробити висновок, що чим більше дитина схожа на батька, тим міцнішим буде її здоров'я, оскільки часті візити тата дають більше можливостей для відстежування усіх потреб малюка.

А додатковий день на місяць, який типовий "гостьовий" тато вкладає в свою дитину, є свого роду вкладом у його майбутнє здоров'я", – каже один з авторів дослідження, професор Університету Бінгемтона Соломон Полачек (Solomon Polachek).

На думку науковців, їхні висновки проливають нове світло на роль участі тата у вихованні наступного покоління, особливо у неповних крихких сім'ях.


Джерело: Українська правда 12 березня 2018


Тегиправа дітей,   психологія,   виховання,   права батьків

НАШІ ПРОЕКТИ

Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року

Аналітичний звіт «Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року» розкриває ґендерну складову виборів до Верховної Ради України 2012 року, а саме ґендерний компонент передвиборчих програм партій та їх списків, медіа-компонент виборчої кампанії 2012 року, ґендерний моніторинг кандидаток-мажоритарниць, ґендерний моніторинг зустрічей кандидатів із виборцями. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Навчально-методичний посібник «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі»

Навчально-методичний посібник створений для поширення інформації про можливості системної тренінгової роботи з дітьми, батьками та педагогами задля подолання насильства над дітьми в школі. Посібник стане в нагоді вчителям, соціальним педагогам, психологам та іншим спеціалістам, які працюють безпосередньо з дітьми. Система тренінгів, що представлена у посібнику, випробувана в 20 пілотних школах при роботі з педагогічними колективами.
 

В допомогу українським матерям, які знаходяться на окупованій території. Порівняльний аналіз українського та російського законодавства

Українки, які мають дітей та перебувають в окупованому Криму, зіштовхнулися з низкою складнощів, серед яких невизначеність в сфері соціального захисту. Фактично тепер їх життя регулюється нормами діючого законодавства Російської Федерації, яке досить суттєво відрізняється від українського. Експерти Української Гельсінської спілки підготували порівняльну таблицю норм українського та російського законодавства, в якій можна знайти відповіді на найбільш актуальні запитання, які стосуються видів допомоги матерям. Зокрема щодо наданні відпустки по догляду за дитиною, розміру матеріальної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини тощо.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children