Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Світова економіка втрачає трильйони доларів через обмеження освіти дівчаток

Обмеження доступу дівчаток до освіти завдає серйозної шкоди світовій економіці: країни втрачають від $15 трлн до $30 трлн через втрачену можливість підвищити продуктивність праці й доходи жіночої частини населення, йдеться в огляді Світового банку (СБ) "Missed Opportunites: The High Cost of Not Educating Girls".

Менше двох третин дівчаток у країнах із низьким рівнем доходів закінчують навіть початкову школу, а неповну середню освіту здобувають лише близько 30%. У світі загалом 77,1% жінок мають як мінімум кілька класів середньої освіти.

При цьому в жінок із повною загальною середньою освітою (СБ оцінює її у 12 років навчання) більше шансів на працевлаштування, а заробляють вони принаймні вдвічі більше за тих, хто був позбавлений цієї можливості.

СБ також звертає увагу на значні соціальні та економічні переваги повної середньої освіти для самих дівчаток і їхніх майбутніх дітей. Для жінок, які здобули бодай середню освіту, менша ймовірність стикнутися з насильством у сім'ї, їхній рівень психологічного благополуччя загалом вищий. Для суспільства в цілому вигода полягає у зниженні дитячої та материнської смертності й голоду, відмові від дитячих шлюбів і уповільненні зростання чисельності населення в країнах, де вона занадто висока, а також активне залучення жінок у всі сфери життя.

Жінки, які здобули хоча б середню освіту, приймають ефективніші рішення в тому, що стосується їхніх сімей, а їхні діти в середньому здоровіші.

"Ми не можемо дозволити гендерній нерівності стати на шляху світового прогресу. Нерівність в освіті - ще одна проблема, яку можна виправити і яка коштує світові трильйони доларів", - наводяться в прес-релізі слова головного виконавчого директора СБ Крісталіни Георгієвої.

На сьогодні у світі налічується близько 132 млн дівчаток віком від 6 до 17 років, які не відвідують школу.

Публікація дослідження СБ приурочена до відзначається ООН 12 липня Дня Малали - дня народження пакистанської активістки Малали Юсуфзай, яка стала лауреатом Нобелівської премії миру "за боротьбу проти придушення прав дітей і молодих людей і за права всіх дітей на освіту".

Світовий банк з 2016 року інвестував понад $3,2 млрд в освітні проекти для дівчаток-підлітків.


Джерело: Інтерфакс-Україна 12 липня 2018


Тегигендерна нерівність,   освіта дівчат

НАШІ ПРОЕКТИ

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.