Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Світова економіка втрачає трильйони доларів через обмеження освіти дівчаток

Обмеження доступу дівчаток до освіти завдає серйозної шкоди світовій економіці: країни втрачають від $15 трлн до $30 трлн через втрачену можливість підвищити продуктивність праці й доходи жіночої частини населення, йдеться в огляді Світового банку (СБ) "Missed Opportunites: The High Cost of Not Educating Girls".

Менше двох третин дівчаток у країнах із низьким рівнем доходів закінчують навіть початкову школу, а неповну середню освіту здобувають лише близько 30%. У світі загалом 77,1% жінок мають як мінімум кілька класів середньої освіти.

При цьому в жінок із повною загальною середньою освітою (СБ оцінює її у 12 років навчання) більше шансів на працевлаштування, а заробляють вони принаймні вдвічі більше за тих, хто був позбавлений цієї можливості.

СБ також звертає увагу на значні соціальні та економічні переваги повної середньої освіти для самих дівчаток і їхніх майбутніх дітей. Для жінок, які здобули бодай середню освіту, менша ймовірність стикнутися з насильством у сім'ї, їхній рівень психологічного благополуччя загалом вищий. Для суспільства в цілому вигода полягає у зниженні дитячої та материнської смертності й голоду, відмові від дитячих шлюбів і уповільненні зростання чисельності населення в країнах, де вона занадто висока, а також активне залучення жінок у всі сфери життя.

Жінки, які здобули хоча б середню освіту, приймають ефективніші рішення в тому, що стосується їхніх сімей, а їхні діти в середньому здоровіші.

"Ми не можемо дозволити гендерній нерівності стати на шляху світового прогресу. Нерівність в освіті - ще одна проблема, яку можна виправити і яка коштує світові трильйони доларів", - наводяться в прес-релізі слова головного виконавчого директора СБ Крісталіни Георгієвої.

На сьогодні у світі налічується близько 132 млн дівчаток віком від 6 до 17 років, які не відвідують школу.

Публікація дослідження СБ приурочена до відзначається ООН 12 липня Дня Малали - дня народження пакистанської активістки Малали Юсуфзай, яка стала лауреатом Нобелівської премії миру "за боротьбу проти придушення прав дітей і молодих людей і за права всіх дітей на освіту".

Світовий банк з 2016 року інвестував понад $3,2 млрд в освітні проекти для дівчаток-підлітків.


Джерело: Інтерфакс-Україна 12 липня 2018


Тегигендерна нерівність,   освіта дівчат

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.