Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Статева рівність: йшло 21 століття, вчені почали щось підозрювати

Останні дослідження показують, що гендерна нерівність все ще залишається серйозною проблемою навіть у відносно "благополучних" країнах. І питання не вичерпується лише нерівною оплатою праці. Сфера неоплачуваної домашньої роботи, що включає прибирання, приготування їжі та догляд за непрацездатними членами сім'ї, як і раніше лежить на "тендітних" жіночих плечах. Як повідомляють російські ЗМІ, чоловіки, формуючи більшу частину сімейного бюджету, воліють витрачати свій вільний час на різноманітні розваги.

Згідно з доповіддю Управління національної статистики Великобританії, у чоловіків на п'ять годин на тиждень більше вільного часу, ніж у жінок. При цьому, згідно з даними вчених, чоловіки як і раніше працюють набагато більше, ніж переважна більшість жінок: "слабка стать" в основному зайнята нескладною роботою і працює неповний робочий день, в той час як чоловіки вирішують набагато більш складні питання.

Вільний час, згідно з опитуваннями, чоловіки найчастіше витрачають на відпочинок з друзями, хобі, комп'ютерні ігри та відвідування спортивних заходів. При цьому вільний час у жінок скоротився до мінімуму з 2000 року. Згідно з опитуваннями, у жінок залишається всього 38 годин в тиждень на догляд за дитиною, догляд за будинком, а також інші особисті справи.

 


Джерело: Знай 11 сiчня 2018


Тегигендерна нерівність,   права жінок,   дискримінація жінок,

НАШІ ПРОЕКТИ

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.