Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Статева рівність: йшло 21 століття, вчені почали щось підозрювати

Останні дослідження показують, що гендерна нерівність все ще залишається серйозною проблемою навіть у відносно "благополучних" країнах. І питання не вичерпується лише нерівною оплатою праці. Сфера неоплачуваної домашньої роботи, що включає прибирання, приготування їжі та догляд за непрацездатними членами сім'ї, як і раніше лежить на "тендітних" жіночих плечах. Як повідомляють російські ЗМІ, чоловіки, формуючи більшу частину сімейного бюджету, воліють витрачати свій вільний час на різноманітні розваги.

Згідно з доповіддю Управління національної статистики Великобританії, у чоловіків на п'ять годин на тиждень більше вільного часу, ніж у жінок. При цьому, згідно з даними вчених, чоловіки як і раніше працюють набагато більше, ніж переважна більшість жінок: "слабка стать" в основному зайнята нескладною роботою і працює неповний робочий день, в той час як чоловіки вирішують набагато більш складні питання.

Вільний час, згідно з опитуваннями, чоловіки найчастіше витрачають на відпочинок з друзями, хобі, комп'ютерні ігри та відвідування спортивних заходів. При цьому вільний час у жінок скоротився до мінімуму з 2000 року. Згідно з опитуваннями, у жінок залишається всього 38 годин в тиждень на догляд за дитиною, догляд за будинком, а також інші особисті справи.

 


Джерело: Знай 11 сiчня 2018


Тегигендерна нерівність,   права жінок,   дискримінація жінок,

НАШІ ПРОЕКТИ

Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року

Аналітичний звіт «Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року» розкриває ґендерну складову виборів до Верховної Ради України 2012 року, а саме ґендерний компонент передвиборчих програм партій та їх списків, медіа-компонент виборчої кампанії 2012 року, ґендерний моніторинг кандидаток-мажоритарниць, ґендерний моніторинг зустрічей кандидатів із виборцями. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Навчально-методичний посібник «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі»

Навчально-методичний посібник створений для поширення інформації про можливості системної тренінгової роботи з дітьми, батьками та педагогами задля подолання насильства над дітьми в школі. Посібник стане в нагоді вчителям, соціальним педагогам, психологам та іншим спеціалістам, які працюють безпосередньо з дітьми. Система тренінгів, що представлена у посібнику, випробувана в 20 пілотних школах при роботі з педагогічними колективами.
 

В допомогу українським матерям, які знаходяться на окупованій території. Порівняльний аналіз українського та російського законодавства

Українки, які мають дітей та перебувають в окупованому Криму, зіштовхнулися з низкою складнощів, серед яких невизначеність в сфері соціального захисту. Фактично тепер їх життя регулюється нормами діючого законодавства Російської Федерації, яке досить суттєво відрізняється від українського. Експерти Української Гельсінської спілки підготували порівняльну таблицю норм українського та російського законодавства, в якій можна знайти відповіді на найбільш актуальні запитання, які стосуються видів допомоги матерям. Зокрема щодо наданні відпустки по догляду за дитиною, розміру матеріальної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини тощо.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children