Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Статева рівність: йшло 21 століття, вчені почали щось підозрювати

Останні дослідження показують, що гендерна нерівність все ще залишається серйозною проблемою навіть у відносно "благополучних" країнах. І питання не вичерпується лише нерівною оплатою праці. Сфера неоплачуваної домашньої роботи, що включає прибирання, приготування їжі та догляд за непрацездатними членами сім'ї, як і раніше лежить на "тендітних" жіночих плечах. Як повідомляють російські ЗМІ, чоловіки, формуючи більшу частину сімейного бюджету, воліють витрачати свій вільний час на різноманітні розваги.

Згідно з доповіддю Управління національної статистики Великобританії, у чоловіків на п'ять годин на тиждень більше вільного часу, ніж у жінок. При цьому, згідно з даними вчених, чоловіки як і раніше працюють набагато більше, ніж переважна більшість жінок: "слабка стать" в основному зайнята нескладною роботою і працює неповний робочий день, в той час як чоловіки вирішують набагато більш складні питання.

Вільний час, згідно з опитуваннями, чоловіки найчастіше витрачають на відпочинок з друзями, хобі, комп'ютерні ігри та відвідування спортивних заходів. При цьому вільний час у жінок скоротився до мінімуму з 2000 року. Згідно з опитуваннями, у жінок залишається всього 38 годин в тиждень на догляд за дитиною, догляд за будинком, а також інші особисті справи.

 


Джерело: Знай 11 сiчня 2018


Тегигендерна нерівність,   права жінок,   дискримінація жінок,

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Рекомендації дiтей до Лансаротського комiтету щодо подолання ризиків сексуального насильства та сексуальноi експлуатацiї дiтей в умовах iнтернет простору

Рекомендації дiтей до Лансаротського комiтету щодо подолання ризиків сексуального насильства та сексуальноi експлуатацiї дiтей в умовах iнтернет простору. Діти виділили три області, які є на їхню думку є найважливішими для того, щоб знизити рівень небезпек під час перебування дітей в інтернеті: попередження небезпек, інформування про небезпеки (освіта) та реагування (захист), а також розробили рекомендації, які є внеском у розв’язання проблеми сексуального насильства щодо дітей в веб-мережі.
 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.