Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Сенат Аргентини не легалізував аборти в перші 14 тижнів вагітності

Сенат Аргентини відхилив законопроект про легалізації абортів в перші 14 тижнів вагітності. Законодавці обговорювали понад 15 годин. 38 сенаторів проголосували проти, 31 підтримав законопроект. Двох сенаторів не було на голосуванні. В Аргентині аборти дозволяється тільки у випадках зґвалтування та ризику для здоров'я жінки.

Правозахисна організація Amnesty International заявила, що Аргентина втратила свій історичний шанс стати лідером у захисті прав людини.

"Світ спостерігав, і сенатори Аргентини зазнали невдачі. Відхиленням законопроекту вони втратили історичний шанс стати лідерами з прав людини. Боротьба далека від завершення! Ми будемо продовжувати підтримувати жінок в Аргентині", - йдеться в повідомленні AI в Twitter.

Питання легалізації абортів розділило Аргентину. Прихильники міри заявили, що легалізація абортів врятує життя багатьох жінок, які сьогодні роблять "чорні аборти". Міністерство охорони здоров'я в 2016 році підрахувало, що в країні щорічно проводиться цілих півмільйона підпільних абортів, в результаті чого гинуть десятки жінок. Католицька церква та інші групи виступали проти заходи, заявивши, що вона порушує аргентинський закон, який гарантує життя з моменту зачаття.

Демонстрації були в основному мирними, але після голосування кілька груп протестувальників зіткнулися з поліцією, кинули петарди і підпалювали барикади. Поліція застосувала сльозогінний газ.

Активісти підрахували, що три тисячі жінок в Аргентині померли від незаконних абортів з 1983 року. Протягом декількох місяців сотні лікарів в Аргентині організовували протести проти абортів. Феміністки та інші групи вели більш масштабні демонстрації в підтримку цього заходу. Вони одягалися в одяг зеленого кольору, який символізує рух за аборти, або червоні плащі і білі капелюхи, як герої телесеріалу "Розповідь служниці", який отримав шість Еммі 2017 року в різних номінаціях.


Джерело: Дзеркало тижня 10 серпня 2018


Тегиправа жінок,   аборти,   Аргентина

НАШІ ПРОЕКТИ

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Рекомендації дiтей до Лансаротського комiтету щодо подолання ризиків сексуального насильства та сексуальноi експлуатацiї дiтей в умовах iнтернет простору

Рекомендації дiтей до Лансаротського комiтету щодо подолання ризиків сексуального насильства та сексуальноi експлуатацiї дiтей в умовах iнтернет простору. Діти виділили три області, які є на їхню думку є найважливішими для того, щоб знизити рівень небезпек під час перебування дітей в інтернеті: попередження небезпек, інформування про небезпеки (освіта) та реагування (захист), а також розробили рекомендації, які є внеском у розв’язання проблеми сексуального насильства щодо дітей в веб-мережі.