Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Рішення проблеми рівності статей відкладається на невизначений термін

Згідно з аналізом здійсненому Plan International до щорічного Всесвітнього форуму в Давосі, навіть в найбільш благополучних з точки зору рівності статей країнах, існуючі гендерні норми по відношенню до жінок і дівчаток будуть вставати на їх шляху і після 2030 року.

У всіх суспільствах хлопчики і дівчатка, як і раніше повинні відповідати прийнятим нормам, виправдовувати очікування щодо їх поведінки і уготованої їм ролі в суспільстві з моменту народження. Накладаючи певні обмеження, ці норми, в першу чергу, чинять негативний вплив на можливості жінок.

Шкідливі гендерні норми

У Німеччині третина (32%) чоловіків вважають виправданим, щоб чоловік бив свою дружину або подругу в певних обставинах. Навіть жінки вірять в це: 16% жінок в Швейцарії і 13% жінок в США.

За словами Анн-Брігітте Альберктсен, виконавчого директора Plan International, «жодна країна навіть не наблизитися до справжнього рівності статей, якщо не буде боротися з шкідливими гендерними нормами».

Серед таких:

Уявлення про те, що чоловік повинен відігравати провідну роль в сексуальних та інших відносинах, в той час, як жінкам і дівчаткам відведена роль покірних жертв. Відсоток жінок, які зазнали фізичного та / або сексуального насильству в Австралії, США та Данії відповідно, становить 57%, 55% і 50%.

Припущення, що чоловіки мають більше прав на роботу, ніж жінки, що часто призводить до гендерної розриву в показниках зайнятості. П'ята частина (20%) чоловіків у Німеччині як і раніше вважають, що, коли робочих місць недостатньо, вони мають більше прав на роботу, ніж жінки.

Переконаність у тому, що робота вдома і догляд за дітьми є обов'язком тільки жінок. У Бельгії 81% жінок щодня займаються приготуванням їжі або домашніми справами, Серед чоловіків таких лише 33%.

Стереотип, згідно з яким наука і техніка - чоловічі галузі знань. У Фінляндії серед студентів, які вивчають точні науки і майбутніх інженерів, жінки становлять лише 23%.

Гендерний розрив збільшується

Якщо проблеми з рівністю статей існують навіть в найбільш передових країнах, то в 56 країнах, що розвиваються, де працює Plan International, справи йдуть набагато гірше.

У 2015 році світові лідери прийняли Цілі сталого розвитку, одна з яких - досягнення до 2030 року гендерної рівності та розширення прав жінок і дівчаток.

Однак в минулому році гендерний розрив збільшився і тепер для того, щоб остаточно його ліквідувати, потрібно не 83 роки, як вважалося раніше, а 100 років.

Щоб швидше усунути гендерний розрив Plan International пропонує учасникам Давоського форуму зробити наступні кроки:

Інвестувати в ініціативи, спрямовані на усунення шкідливих норм, з якими стикаються дівчинки і жінки на різних етапах свого життя ...

Зайняти непримиренну позицію щодо домагань і насильства по відношенню до жінок, сприяти створенню атмосфери на роботі, що дозволяє жінкам не дотримуватися шкідливих гендерних норм без страху перед наслідками ..

Відмовитися від маркетингу і реклами, в яких використовуються шкідливі гендерні стереотипи, і проводити кампанії, які змінюють ставлення до ролі дівчаток і жінок в суспільстві.

Створювати більш сприятливі для сімейного життя умови праці, що стимулюють чоловіків займатися вихованням дітей нарівні з жінками.

Боротися з гендерної упередженістю при наймі на роботу.

Впроваджувати програми наставництва для дівчат і жінок, особливо в тих сферах діяльності, де їх представництво недостатньо (цифрові технології, точні науки, техніка).

Зміна переконань і поведінки.

У доповіді «Втрачена мета» стверджується, що необхідно змінити закони і політику, щоб усунути корінні причини гендерної нерівності в трьох ключових областях: цифрову економіку; продовольчої безпеки та сільському господарстві; освіті та працевлаштуванні.

Прогрес в цих областях має життєво важливе значення для досягнення глобальних цілей до 2030 року.


Джерело: euronews.com 23 сiчня 2018


Тегисексизм,   гендерна нерівність,   гендерні стереотипи

НАШІ ПРОЕКТИ

Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року

Аналітичний звіт «Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року» розкриває ґендерну складову виборів до Верховної Ради України 2012 року, а саме ґендерний компонент передвиборчих програм партій та їх списків, медіа-компонент виборчої кампанії 2012 року, ґендерний моніторинг кандидаток-мажоритарниць, ґендерний моніторинг зустрічей кандидатів із виборцями. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

В допомогу українським матерям, які знаходяться на окупованій території. Порівняльний аналіз українського та російського законодавства

Українки, які мають дітей та перебувають в окупованому Криму, зіштовхнулися з низкою складнощів, серед яких невизначеність в сфері соціального захисту. Фактично тепер їх життя регулюється нормами діючого законодавства Російської Федерації, яке досить суттєво відрізняється від українського. Експерти Української Гельсінської спілки підготували порівняльну таблицю норм українського та російського законодавства, в якій можна знайти відповіді на найбільш актуальні запитання, які стосуються видів допомоги матерям. Зокрема щодо наданні відпустки по догляду за дитиною, розміру матеріальної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини тощо.
 

Навчально-методичний посібник «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі»

Навчально-методичний посібник створений для поширення інформації про можливості системної тренінгової роботи з дітьми, батьками та педагогами задля подолання насильства над дітьми в школі. Посібник стане в нагоді вчителям, соціальним педагогам, психологам та іншим спеціалістам, які працюють безпосередньо з дітьми. Система тренінгів, що представлена у посібнику, випробувана в 20 пілотних школах при роботі з педагогічними колективами.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children