Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Пенсія жінок виявилась мізерною через старий коефіцієнт нарахування

о останнього часу на жінок, які йшли на пенсію у 55 років, поширювався знижувальний коефіцієнт, через що пенсія могла зменшуватися аж на 20%.


Про це “Народна Правда” передає з посиланням на Expres.ua.

Ірина Стародубова, очільниця Львівського обласного управління пенсійного забезпечення Головного управління ПФУ пояснила, що таке знижувальний коефіцієнт.

“До 1 січня 2015 року згідно Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” право на достроковий вихід на пенсію за віком мали жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше як 30 років і за умови звільнення з роботи. У цьому разі розмір пенсії зменшувався на 0,5% за кожен повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію”, — пояснила експерт.

Однак, за її словами, з 1 жовтня цю норму змінено. “Передбачено, що зменшення розміру пенсії за віком застосовується до досягнення віку, передбаченого статтею 26 “страхового” закону, та протягом періоду, який дорівнює кількості місяців дострокового виходу на пенсію. Розмір пенсії переглядається без застосування зниження пенсії з дня, наступного за днем завершення цього періоду. При цьому з 1 жовтня року розмір таких пенсій не може бути меншим, аніж прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, встановлений Законом “Про Державний бюджет України на 2017 рік” на 1 грудня цього року (1373 грн) та збільшений на 79 грн — 1452 грн”, — додала чиновниця Пенсійного фонду.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що нардепи ухвалили закон, згідно з яким мінімальна пенсія в Україні зросла – тепер вона становить 1452 гривні.

Пенсіонерам, які працюють, пенсію більше на 15 відсотків не зменшуватимуть.

Пенсійний вік не підвищать, натомість змінять страховий стаж. Нині він 15 років, з 2018-го підніметься до 25-ти, а після 2028-го виросте аж до 35-ти років.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, чому не всі пенсіонери отримали доплати після пенсійної реформи.

Як раніше повідомляла “Народна Правда“, Кабмін працює над тим, щоб збільшити рівень пенсій громадянам, які мають великий стаж роботи, але через економічну ситуацію впродовж усього життя отримували низькі зарплати.


Джерело: Народна правда 06 грудня 2017


Тегигендерна нерівність,   дискримінація,   права жінок,   пенсія

НАШІ ПРОЕКТИ

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.