Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Пенсія жінок виявилась мізерною через старий коефіцієнт нарахування

о останнього часу на жінок, які йшли на пенсію у 55 років, поширювався знижувальний коефіцієнт, через що пенсія могла зменшуватися аж на 20%.


Про це “Народна Правда” передає з посиланням на Expres.ua.

Ірина Стародубова, очільниця Львівського обласного управління пенсійного забезпечення Головного управління ПФУ пояснила, що таке знижувальний коефіцієнт.

“До 1 січня 2015 року згідно Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” право на достроковий вихід на пенсію за віком мали жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше як 30 років і за умови звільнення з роботи. У цьому разі розмір пенсії зменшувався на 0,5% за кожен повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію”, — пояснила експерт.

Однак, за її словами, з 1 жовтня цю норму змінено. “Передбачено, що зменшення розміру пенсії за віком застосовується до досягнення віку, передбаченого статтею 26 “страхового” закону, та протягом періоду, який дорівнює кількості місяців дострокового виходу на пенсію. Розмір пенсії переглядається без застосування зниження пенсії з дня, наступного за днем завершення цього періоду. При цьому з 1 жовтня року розмір таких пенсій не може бути меншим, аніж прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, встановлений Законом “Про Державний бюджет України на 2017 рік” на 1 грудня цього року (1373 грн) та збільшений на 79 грн — 1452 грн”, — додала чиновниця Пенсійного фонду.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що нардепи ухвалили закон, згідно з яким мінімальна пенсія в Україні зросла – тепер вона становить 1452 гривні.

Пенсіонерам, які працюють, пенсію більше на 15 відсотків не зменшуватимуть.

Пенсійний вік не підвищать, натомість змінять страховий стаж. Нині він 15 років, з 2018-го підніметься до 25-ти, а після 2028-го виросте аж до 35-ти років.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, чому не всі пенсіонери отримали доплати після пенсійної реформи.

Як раніше повідомляла “Народна Правда“, Кабмін працює над тим, щоб збільшити рівень пенсій громадянам, які мають великий стаж роботи, але через економічну ситуацію впродовж усього життя отримували низькі зарплати.


Джерело: Народна правда 06 грудня 2017


Тегигендерна нерівність,   дискримінація,   права жінок,   пенсія

НАШІ ПРОЕКТИ

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Рекомендації дiтей до Лансаротського комiтету щодо подолання ризиків сексуального насильства та сексуальноi експлуатацiї дiтей в умовах iнтернет простору

Рекомендації дiтей до Лансаротського комiтету щодо подолання ризиків сексуального насильства та сексуальноi експлуатацiї дiтей в умовах iнтернет простору. Діти виділили три області, які є на їхню думку є найважливішими для того, щоб знизити рівень небезпек під час перебування дітей в інтернеті: попередження небезпек, інформування про небезпеки (освіта) та реагування (захист), а також розробили рекомендації, які є внеском у розв’язання проблеми сексуального насильства щодо дітей в веб-мережі.
 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.