Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Пенсія жінок виявилась мізерною через старий коефіцієнт нарахування

о останнього часу на жінок, які йшли на пенсію у 55 років, поширювався знижувальний коефіцієнт, через що пенсія могла зменшуватися аж на 20%.


Про це “Народна Правда” передає з посиланням на Expres.ua.

Ірина Стародубова, очільниця Львівського обласного управління пенсійного забезпечення Головного управління ПФУ пояснила, що таке знижувальний коефіцієнт.

“До 1 січня 2015 року згідно Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” право на достроковий вихід на пенсію за віком мали жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше як 30 років і за умови звільнення з роботи. У цьому разі розмір пенсії зменшувався на 0,5% за кожен повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію”, — пояснила експерт.

Однак, за її словами, з 1 жовтня цю норму змінено. “Передбачено, що зменшення розміру пенсії за віком застосовується до досягнення віку, передбаченого статтею 26 “страхового” закону, та протягом періоду, який дорівнює кількості місяців дострокового виходу на пенсію. Розмір пенсії переглядається без застосування зниження пенсії з дня, наступного за днем завершення цього періоду. При цьому з 1 жовтня року розмір таких пенсій не може бути меншим, аніж прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, встановлений Законом “Про Державний бюджет України на 2017 рік” на 1 грудня цього року (1373 грн) та збільшений на 79 грн — 1452 грн”, — додала чиновниця Пенсійного фонду.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що нардепи ухвалили закон, згідно з яким мінімальна пенсія в Україні зросла – тепер вона становить 1452 гривні.

Пенсіонерам, які працюють, пенсію більше на 15 відсотків не зменшуватимуть.

Пенсійний вік не підвищать, натомість змінять страховий стаж. Нині він 15 років, з 2018-го підніметься до 25-ти, а після 2028-го виросте аж до 35-ти років.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, чому не всі пенсіонери отримали доплати після пенсійної реформи.

Як раніше повідомляла “Народна Правда“, Кабмін працює над тим, щоб збільшити рівень пенсій громадянам, які мають великий стаж роботи, але через економічну ситуацію впродовж усього життя отримували низькі зарплати.


Джерело: Народна правда 06 грудня 2017


Тегигендерна нерівність,   дискримінація,   права жінок,   пенсія

НАШІ ПРОЕКТИ

В допомогу українським матерям, які знаходяться на окупованій території. Порівняльний аналіз українського та російського законодавства

Українки, які мають дітей та перебувають в окупованому Криму, зіштовхнулися з низкою складнощів, серед яких невизначеність в сфері соціального захисту. Фактично тепер їх життя регулюється нормами діючого законодавства Російської Федерації, яке досить суттєво відрізняється від українського. Експерти Української Гельсінської спілки підготували порівняльну таблицю норм українського та російського законодавства, в якій можна знайти відповіді на найбільш актуальні запитання, які стосуються видів допомоги матерям. Зокрема щодо наданні відпустки по догляду за дитиною, розміру матеріальної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини тощо.
 

Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року

Аналітичний звіт «Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року» розкриває ґендерну складову виборів до Верховної Ради України 2012 року, а саме ґендерний компонент передвиборчих програм партій та їх списків, медіа-компонент виборчої кампанії 2012 року, ґендерний моніторинг кандидаток-мажоритарниць, ґендерний моніторинг зустрічей кандидатів із виборцями. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Навчально-методичний посібник «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі»

Навчально-методичний посібник створений для поширення інформації про можливості системної тренінгової роботи з дітьми, батьками та педагогами задля подолання насильства над дітьми в школі. Посібник стане в нагоді вчителям, соціальним педагогам, психологам та іншим спеціалістам, які працюють безпосередньо з дітьми. Система тренінгів, що представлена у посібнику, випробувана в 20 пілотних школах при роботі з педагогічними колективами.