Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Омбудсмен просить главу Нацполіції і мера Києва гарантувати безпеку учасників "Маршу рівності"

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до голови Національної поліції Сергію Князеву і меру Києва Віталію Кличку з проханням забезпечити належну безпеку та права учасників "Маршу рівності", який запланований на 17 червня.

"Спираючись на дані моніторингу і численні прояви ксенофобії під час проведення "Маршу рівності" у різних містах протягом 2013-2017 років, уповноважений звернулася до керівника Національної поліції Сергію Князєва", - повідомляє прес-служба омбудсмена в понеділок.

Зокрема, Л. Денісова зазначила, що відповідно до практики Європейського суду з прав людини, на державу і, зокрема, на правоохоронні органи покладено зобов'язання вжити належних заходів для гарантування безпеки учасників мирного зібрання від фізичного насильства з боку опонентів, забезпечення безперешкодного проведення зборів і т.д.

"Крім цього, влада зобов'язана використовувати будь-які засоби, щоб забезпечити мирне проведення зборів, наприклад, шляхом публічних заяв перед демонстрацією з висовленням толерантної, миролюбивої позиції, або попередити потенційних порушників про характер можливих санкцій. Тому омбудсмен висловила прохання гаранувати належні заходи безпеки учасників "Маршу рівності" і громадського порядку під час проведення акції", - зазначено в повідомленні.

Також Л.Денісова направила звернення до мера столиці В.Кличка з проханням вжити в межах компетенції всіх відповідних заходів для забезпечення права громадян на мирні зібрання та свободу слова.

"У зверненні омбудсмен зазначила, що неприпустимою є також будь-яка дискримінація, зокрема за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності, при втручанні державних органів в реалізацію громадянами права на мирні зібрання", - зазначено в повідомленні.

Як повідомлялося, "Марш рівності", який організовує ЛГБТ-спільнота, пройде в Києві 17 червня за гаслом "Країна вільна - будь собою!".


Джерело: Інтерфакс-Україна 12 червня 2018


Тегирівні права,   ЛГБТ,   марш рівності

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.