Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Омбудсмен просить главу Нацполіції і мера Києва гарантувати безпеку учасників "Маршу рівності"

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до голови Національної поліції Сергію Князеву і меру Києва Віталію Кличку з проханням забезпечити належну безпеку та права учасників "Маршу рівності", який запланований на 17 червня.

"Спираючись на дані моніторингу і численні прояви ксенофобії під час проведення "Маршу рівності" у різних містах протягом 2013-2017 років, уповноважений звернулася до керівника Національної поліції Сергію Князєва", - повідомляє прес-служба омбудсмена в понеділок.

Зокрема, Л. Денісова зазначила, що відповідно до практики Європейського суду з прав людини, на державу і, зокрема, на правоохоронні органи покладено зобов'язання вжити належних заходів для гарантування безпеки учасників мирного зібрання від фізичного насильства з боку опонентів, забезпечення безперешкодного проведення зборів і т.д.

"Крім цього, влада зобов'язана використовувати будь-які засоби, щоб забезпечити мирне проведення зборів, наприклад, шляхом публічних заяв перед демонстрацією з висовленням толерантної, миролюбивої позиції, або попередити потенційних порушників про характер можливих санкцій. Тому омбудсмен висловила прохання гаранувати належні заходи безпеки учасників "Маршу рівності" і громадського порядку під час проведення акції", - зазначено в повідомленні.

Також Л.Денісова направила звернення до мера столиці В.Кличка з проханням вжити в межах компетенції всіх відповідних заходів для забезпечення права громадян на мирні зібрання та свободу слова.

"У зверненні омбудсмен зазначила, що неприпустимою є також будь-яка дискримінація, зокрема за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності, при втручанні державних органів в реалізацію громадянами права на мирні зібрання", - зазначено в повідомленні.

Як повідомлялося, "Марш рівності", який організовує ЛГБТ-спільнота, пройде в Києві 17 червня за гаслом "Країна вільна - будь собою!".


Джерело: Інтерфакс-Україна 12 червня 2018


Тегирівні права,   ЛГБТ,   марш рівності

НАШІ ПРОЕКТИ

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.