Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Гендерне питання демаргіналізовано урядовою політикою, - Левченко

Про гендерний аспект роботи офісу віце-прем'єр-міністерки з євроінтеграції говоримо з Катериною Левченко, Урядовою уповноваженою з гендерних питань.

У минулому році повноваження координувати державну гендерну політику були покладені на віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Що вдалося зробити за цей час та чому це важливо? Розповідає Катерина Левченко.

«Ми бачимо чимало позитивних кроків, які зроблені на рівні уряду, на рівні прийняття програм, документів, які інституалізують гендерну політику.

Пріоритетні напрями уряду на 2018 рік, план Асоціації між Україною та ЄС, Річна національна програма під егідою Комісії Україна-НАТО, прийнята Державна програма забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Ми бачимо, що сьогодні, окрім тих документів, що ми традиційно вважали орієнтованими на гендерну політику, ця тематика починає інтегруватися в стратегічні документи розвитку різних галузей, державної політики в цілому. Фактично це та ключова ідея, яку просували багато років українські експерти, що гендерна інтеграція має бути ключовим інструментом в реалізації державної політики.

Сьогодні ми спостерігаємо своєрідну демаргіналізацію гендерної політики. З самостійного, десь там у куточку, напрямку державної політики, вона стає в стрімі таких важливих речей, як реформування сектора безпеки та оборони, питання євроінтеграції, вдосконалення національного законодавства. Є спеціальні положення, які стосуються гендерної рівності в фінансовій стратегії України, в економічній та експортній стратегії. Сьогодні ми говоримо про реалізацію гендерно орієнтованого бюджетування на рівні місцевих бюджетів, бюджетів ОТГ. Окрім того, що є політична воля, сьогодні починають розвиватися та впроваджуватися дуже ефективні механізми гендерної інтеграції.

Гендерна інтеграція — це не просто говорити про те, що гендерна рівність важлива. Наприклад, якщо говорити про будівельні норми — це впроваджувати в життя ті норми, які дозволяють приміщенням бути доступними й людям з інвалідністю, батькам із маленькими дітьми на візках, але серед цих батьків 90% будуть жінки, і це гендерна політика. Тобто це питання доступності, питання бюджетування, коли розраховується, на що місцева громада витрачає кошти. І якщо будується футбольне поле, це дуже добре, але паралельно потрібно робити якісь речі, які будуть інвестуванням у дівчат або ж більше залучати їх спорту. Це дуже прості, але наочні приклади».

 


Джерело: Громадське радіо 13 червня 2018


Тегигендерна рівність,   права жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.