Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Гендерне питання демаргіналізовано урядовою політикою, - Левченко

Про гендерний аспект роботи офісу віце-прем'єр-міністерки з євроінтеграції говоримо з Катериною Левченко, Урядовою уповноваженою з гендерних питань.

У минулому році повноваження координувати державну гендерну політику були покладені на віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Що вдалося зробити за цей час та чому це важливо? Розповідає Катерина Левченко.

«Ми бачимо чимало позитивних кроків, які зроблені на рівні уряду, на рівні прийняття програм, документів, які інституалізують гендерну політику.

Пріоритетні напрями уряду на 2018 рік, план Асоціації між Україною та ЄС, Річна національна програма під егідою Комісії Україна-НАТО, прийнята Державна програма забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Ми бачимо, що сьогодні, окрім тих документів, що ми традиційно вважали орієнтованими на гендерну політику, ця тематика починає інтегруватися в стратегічні документи розвитку різних галузей, державної політики в цілому. Фактично це та ключова ідея, яку просували багато років українські експерти, що гендерна інтеграція має бути ключовим інструментом в реалізації державної політики.

Сьогодні ми спостерігаємо своєрідну демаргіналізацію гендерної політики. З самостійного, десь там у куточку, напрямку державної політики, вона стає в стрімі таких важливих речей, як реформування сектора безпеки та оборони, питання євроінтеграції, вдосконалення національного законодавства. Є спеціальні положення, які стосуються гендерної рівності в фінансовій стратегії України, в економічній та експортній стратегії. Сьогодні ми говоримо про реалізацію гендерно орієнтованого бюджетування на рівні місцевих бюджетів, бюджетів ОТГ. Окрім того, що є політична воля, сьогодні починають розвиватися та впроваджуватися дуже ефективні механізми гендерної інтеграції.

Гендерна інтеграція — це не просто говорити про те, що гендерна рівність важлива. Наприклад, якщо говорити про будівельні норми — це впроваджувати в життя ті норми, які дозволяють приміщенням бути доступними й людям з інвалідністю, батькам із маленькими дітьми на візках, але серед цих батьків 90% будуть жінки, і це гендерна політика. Тобто це питання доступності, питання бюджетування, коли розраховується, на що місцева громада витрачає кошти. І якщо будується футбольне поле, це дуже добре, але паралельно потрібно робити якісь речі, які будуть інвестуванням у дівчат або ж більше залучати їх спорту. Це дуже прості, але наочні приклади».

 


Джерело: Громадське радіо 13 червня 2018


Тегигендерна рівність,   права жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Буклет:види насильства та його попередження

Буклет для дітей шкільного віку, де описані види насильства та можливості його попередження.
 

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"

Цей звіт є результатом роботи експертів Коаліції НУО «Права дитини в Україні» та робочої групи дітей, що зібралися для того, аби дослідити та показати стан дотримання прав дитини в Україні з точки зору самих дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children