Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Фемінізм в ісламській державі. Навіщо афганські жінки заснували свій телеканал

21 травня 2017 року у місті Кабул, Афганістан, розпочав мовлення телеканал Zan TV, де працюють виключно жінки.

У перекладі з арабського Zan означає жінки і цей телеканал є унікальним не тільки для Афганістану, де ще 16 років тому жінкам було заборонено займатися журналістикою, але і для всього світу, пише The Guardian . «Ми хочемо, щоб жінки брали активну участь в політиці і житті суспільства. Ми надихаємо їх вести незалежне життя поза домом», - розповідає 26-річна Насрін Нава, виконавчий продюсер.

Крім інформаційного мовлення, телеканал займається навчанням нового покоління журналістів, операторів і продюсерів. На сьогоднішній день тут працює 50 жінок віком від 17 до 28. Половина з них кваліфіковані фахівці, а друга половина проходить навчання. Незважаючи на те, що канал позиціонує себе жіночим, він співпрацює з десятьма чоловіками, які навчають монтажу та роботі з камерою. «Багато жінок після навчання в університетах залишаються без роботи, оскільки телеканали не приймають їх на роботу, тому це робимо ми. Тут ми також пропонуємо навчання дівчатам, у яких немає можливості вчитися деінде», - пояснює Нава.

«Тут ми говоримо про все, що коли-небудь стосувалося або стосується жінок. Наші права занадто довго обмежувалися в Афганістані, тому ми хочемо довести, що маємо достатньо сил і знань, щоб самостійно управляти своїми життями», - зазначає Насрін Нава. Як розповідає Мехра Азалі, 22-річна телеведуча, за часів талібів жінка повинна була сидіти вдома і задовольняти чоловіка. Зараз ситуація трохи покращилася, але на права жінок досі ніхто не звертає уваги. «Коли дівчата вмикають телевізор, вони не дізнаються нічого, що стосувалося б їх. Ми хочемо це змінити », - каже Азали.

У 2015 році дослідження організації Global Rights показало, що дев'ять з десяти афганських жінок стикалися з фізичним, моральним або сексуальним насильством. «Ми хочемо допомогти таким жінкам. Для цього є окрема програма, де ми обговорюємо як захистити свої права в суді », - розповідає Азалі.

Крім того, своїм контентом жінки хочуть показати нову сторону фемінізму, адже багато телеканалів так мало говорять про насильство над жінками. «Вони не розповідають все, щоб не заробити славу феміністів. А деякі і зовсім підносять це в негативному ключі, ображаючи чоловіків. Ми хочемо прибрати негатив з поняття фемінізму», - пояснює Наві.

Телеканал заснував медіа підприємець Хамід Самар, після того як побачив потребу в працевлаштуванні жінок, які постійно отримують відмови від телеканалів. Незважаючи на те, що медіаполе Афганістану налічує 70 каналів і боротьба за глядача дуже висока, Zan TV має свою нішу. Завдання каналу - створити постійну аудиторію за допомогою сучасних шоу, де порушуватимуться проблеми афганських мілленіалів, такі як права жінок, управління фінансами, кар'єрний ріст, як бути феміністкою, сповідуючи іслам та інші. Серед найпопулярніших шоу на каналі - денні новини та щотижневе вечірнє ток-шоу з радикальними афганськими жінками на теми політики і соціальної активності. Крім того, канал пропонує кулінарне і ранкове шоу та розважальну передачу. За словами Самара, канал працює менше трьох місяців, а рейтинги вже вражають. Аудиторія одного лише ранкового шоу становить 90 тисяч глядачів.

 


Джерело: Новое время 10 серпня 2017


Тегигендерна рівність,   права жінок,   Афганістан,   іслам

НАШІ ПРОЕКТИ

В допомогу українським матерям, які знаходяться на окупованій території. Порівняльний аналіз українського та російського законодавства

Українки, які мають дітей та перебувають в окупованому Криму, зіштовхнулися з низкою складнощів, серед яких невизначеність в сфері соціального захисту. Фактично тепер їх життя регулюється нормами діючого законодавства Російської Федерації, яке досить суттєво відрізняється від українського. Експерти Української Гельсінської спілки підготували порівняльну таблицю норм українського та російського законодавства, в якій можна знайти відповіді на найбільш актуальні запитання, які стосуються видів допомоги матерям. Зокрема щодо наданні відпустки по догляду за дитиною, розміру матеріальної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини тощо.
 

Навчально-методичний посібник «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі»

Навчально-методичний посібник створений для поширення інформації про можливості системної тренінгової роботи з дітьми, батьками та педагогами задля подолання насильства над дітьми в школі. Посібник стане в нагоді вчителям, соціальним педагогам, психологам та іншим спеціалістам, які працюють безпосередньо з дітьми. Система тренінгів, що представлена у посібнику, випробувана в 20 пілотних школах при роботі з педагогічними колективами.
 

Загальні висновки і рекомендації моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільника (2013)

Загальні висновки та рекомендації за підсумками моніторингу дотримання прав дитини в приймальниках-розподільниках для дітей органів внутрішніх справ (2012-2013). Моніторинг був здійснений Коаліцією громадських організацій "Права дитини в Україні" за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Міжнародної організації Save the Children
 

Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року

Аналітичний звіт «Ґендерний моніторинг парламентських виборів 2012 року» розкриває ґендерну складову виборів до Верховної Ради України 2012 року, а саме ґендерний компонент передвиборчих програм партій та їх списків, медіа-компонент виборчої кампанії 2012 року, ґендерний моніторинг кандидаток-мажоритарниць, ґендерний моніторинг зустрічей кандидатів із виборцями. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.