Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Фемінізм в ісламській державі. Навіщо афганські жінки заснували свій телеканал

21 травня 2017 року у місті Кабул, Афганістан, розпочав мовлення телеканал Zan TV, де працюють виключно жінки.

У перекладі з арабського Zan означає жінки і цей телеканал є унікальним не тільки для Афганістану, де ще 16 років тому жінкам було заборонено займатися журналістикою, але і для всього світу, пише The Guardian . «Ми хочемо, щоб жінки брали активну участь в політиці і житті суспільства. Ми надихаємо їх вести незалежне життя поза домом», - розповідає 26-річна Насрін Нава, виконавчий продюсер.

Крім інформаційного мовлення, телеканал займається навчанням нового покоління журналістів, операторів і продюсерів. На сьогоднішній день тут працює 50 жінок віком від 17 до 28. Половина з них кваліфіковані фахівці, а друга половина проходить навчання. Незважаючи на те, що канал позиціонує себе жіночим, він співпрацює з десятьма чоловіками, які навчають монтажу та роботі з камерою. «Багато жінок після навчання в університетах залишаються без роботи, оскільки телеканали не приймають їх на роботу, тому це робимо ми. Тут ми також пропонуємо навчання дівчатам, у яких немає можливості вчитися деінде», - пояснює Нава.

«Тут ми говоримо про все, що коли-небудь стосувалося або стосується жінок. Наші права занадто довго обмежувалися в Афганістані, тому ми хочемо довести, що маємо достатньо сил і знань, щоб самостійно управляти своїми життями», - зазначає Насрін Нава. Як розповідає Мехра Азалі, 22-річна телеведуча, за часів талібів жінка повинна була сидіти вдома і задовольняти чоловіка. Зараз ситуація трохи покращилася, але на права жінок досі ніхто не звертає уваги. «Коли дівчата вмикають телевізор, вони не дізнаються нічого, що стосувалося б їх. Ми хочемо це змінити », - каже Азали.

У 2015 році дослідження організації Global Rights показало, що дев'ять з десяти афганських жінок стикалися з фізичним, моральним або сексуальним насильством. «Ми хочемо допомогти таким жінкам. Для цього є окрема програма, де ми обговорюємо як захистити свої права в суді », - розповідає Азалі.

Крім того, своїм контентом жінки хочуть показати нову сторону фемінізму, адже багато телеканалів так мало говорять про насильство над жінками. «Вони не розповідають все, щоб не заробити славу феміністів. А деякі і зовсім підносять це в негативному ключі, ображаючи чоловіків. Ми хочемо прибрати негатив з поняття фемінізму», - пояснює Наві.

Телеканал заснував медіа підприємець Хамід Самар, після того як побачив потребу в працевлаштуванні жінок, які постійно отримують відмови від телеканалів. Незважаючи на те, що медіаполе Афганістану налічує 70 каналів і боротьба за глядача дуже висока, Zan TV має свою нішу. Завдання каналу - створити постійну аудиторію за допомогою сучасних шоу, де порушуватимуться проблеми афганських мілленіалів, такі як права жінок, управління фінансами, кар'єрний ріст, як бути феміністкою, сповідуючи іслам та інші. Серед найпопулярніших шоу на каналі - денні новини та щотижневе вечірнє ток-шоу з радикальними афганськими жінками на теми політики і соціальної активності. Крім того, канал пропонує кулінарне і ранкове шоу та розважальну передачу. За словами Самара, канал працює менше трьох місяців, а рейтинги вже вражають. Аудиторія одного лише ранкового шоу становить 90 тисяч глядачів.

 


Джерело: Новое время 10 серпня 2017


Тегигендерна рівність,   права жінок,   Афганістан,   іслам

НАШІ ПРОЕКТИ

Методичні рекомендації "Організація роботи з розв`язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі"

У методичних рекомендаціях описано підхід до подолання насильства через відповідне управління діяльністю загальноосвітнього навчального закладу, спрямоване на попередження насильства. Підхід було опрацьовано у чотирьох пілотних загальноосвітніх навчальних закладах України, співпраця з якими є продовженням багаторічної роботи Жіночого консорціуму України у напрямку попередження насильства над дітьми. Рекомендації стануть в нагоді директорам та директоркам,вчителям та вчителькам, соціальним педагогам та едагогиням, психологам та психологиням, та іншим спеціалістам та спеціалісткам, які працюють з загальноосвітніми навчальними закладами щодо попередження насильства щодо дітей.
 

Навчально-методичний посібник «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі»

Навчально-методичний посібник створений для поширення інформації про можливості системної тренінгової роботи з дітьми, батьками та педагогами задля подолання насильства над дітьми в школі. Посібник стане в нагоді вчителям, соціальним педагогам, психологам та іншим спеціалістам, які працюють безпосередньо з дітьми. Система тренінгів, що представлена у посібнику, випробувана в 20 пілотних школах при роботі з педагогічними колективами.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Дослідження передумов запровадження нової практики допиту опитування дитини, яка постраждала від сексуального насильства

За даними різних джерел, сексуальне насильство щодо дітей в Україні набуло тривожних масштабів. Результати опитувань дітей свідчать, що кожна п’ята дитина в Україні зазнавала різних форм сексуального насильства. У понад 80% таких випадків злочинці були знайомими для дітей людьми, у 90% випадків про насильство відносно дітей у відповідні органи ніхто не повідомляв.